Положення про студентські наукові гуртки економічного факультету
ПІДСУМКИ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2020 Р. ТА ЗАВДАННЯ НА 2021 Р.
Науково-дослідна робота професорсько-викладацького складу факультету здійснювалась відповідно до планів наукової діяльності кафедр.
КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Вдосконалення обліково-аналітичної інформації в управлінні економічними процесами». Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках рішення проблем вдосконалення обліково-аналітичної інформації в управлінні економічними процесами, що вимагало розгляду таких питань: вплив оподаткування на забезпечення управління розвитком підприємства; забезпечення ефективності розвитку будівельного підприємства на основі застосовування процесів капіталізації та адаптації; електронна комерція, як напрямок розвитку економічної системи; формування системи стратегічного управління будівельним підприємством та оцінка ефективності її забезпечення; мікрорівень розвитку соціально-економічної системи; розробка системи управління підприємством через впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ); ефективне управління соціоеколого-економічною системою будівельного підприємства; дослідження питань зниження вартості будівництва; особливості розвитку інвестиційного процесу на ринку житла в Україні; управління інноваційним потенціалом будівельного підприємства; механізм управління економічною безпекою підприємства в сучасних умовах; організаційно-економічний механізм забезпечення економічної безпеки будівельного підприємства; аналіз та оцінка інноваційного просторового розвитку України; управління розвитком будівництва в контексті підвищення соціально-економічної ефективності підприємництва в Україні; система вищої освіти в умовах ринкової економіки; забезпечення ефективності використання інтелектуального потенціалу суб’єктів господарювання в національній економіці; забезпечення економічної безпеки національної економіки на основі інтелектуального потенціалу.
Результати науково-дослідної роботи впроваджені в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.
Опубліковано:
- 4 статті у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science )
- 8 колективних монографій
- 6 статей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 3 статті – у закордонному виданні
- 32 тези доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 тези доповідей, опубліковані у закордонних виданнях
- 12 методичних вказівок
Завдання кафедри ЕтаП на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Вдосконалення механізму функціонування соціально-економічних систем та управління ефективністю підприємницької діяльності в сучасних умовах економічного середовища».
Проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка будівництва», згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 р. №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році». За професійними спрямуваннями: управління ефективністю будівельного бізнесу; інноваційний розвиток будівельних підприємств; ціноутворення в будівництві; економічні ризики в реалізації будівельних проектів; логістичне забезпечення будівництва; циркулярна економіка в будівельній галузі.
КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ, УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ І ЛОГІСТИКИ
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «вдосконалення менеджменту, логістики та управління проектами українських підприємств». Науково-дослідна робота кафедри здійснена відповідно до пріоритетного напряму наукових досліджень щодо забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку національного потенціалу через вдосконалення систем менеджменту, управління проектами і логістики.
Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках рішення проблем вдосконалення менеджменту, логістики та управління проектами українських підприємств, що вимагало розгляду таких питань: оцінка рівня зрілості підприємства з точки зору впровадження інструментів процесно-орієнтованого менеджменту; вплив режиму управління організаційно-технологічним процесом на надійність досягнення кінцевого результату; інформаційно-аналітичне забезпечення будівельних підприємств у процесі їх адаптації до змінного ринкового середовища; вдосконалення міжорганізаціних зв’язків на основі логістичної інтеграції учасників ринку; обґрунтування інструментів державного регулювання інституту банкрутства в Україні.
Теоретична і практична значущість дослідження визначається можливістю використання розвинених у дослідженні теоретико-методологічних, методичних та практично-орієнтованих підходів при вирішенні задач:
- оцінки діючої стратегій і розробки програмно-цільових заходів щодо посилення позитивних і нейтралізації негативних впливів середовища;
- оцінці та вдосконалення бізнес-процесів з використанням інструментів проектного менеджменту
- вдосконалення стратегій організаційно-економічного розвитку компаній ;
- вдосконаленні стратегії управління логістичною діяльністю та ланцюгами постачань з врахуванням їх впливу на фінансовий результат;
Результати науково-дослідної роботи можуть бути використані в управлінській діяльності організацій, в наукових розробках. а також в навчальному процесі при підготовці здобувачів за спеціальністю 073 «Менеджмент».
Опубліковано:
- 6 статей у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science )
- 2 колективні монографії
- 4 авторські права на твір наукового характеру
- 22 статті, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 статті – у закордонному виданні
- 25 тези доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 тези доповідей, опубліковані у закордонних виданнях
- 9 методичних вказівок
Завдання кафедри МУПіЛ на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Адаптація та вдосконалення сучасних інструментів менеджменту, логістики та управління проектами для функціонування соціально-економічних систем».
В рамках НДР кафедри планується робота за напрямами:
- розробка інструментарію менеджменту до оцінки діяльності соціально-економічних систем;
- організаційно-економічний механізм стратегічного управління українськими компаніями;
- перспективні напрямки розвитку соціально-економічних систем в умовах посилення інтеграційних процесів.
КАФЕДРА ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ І ПРАВА
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Економічна безпека розвитку національної економіки України та її регіонів». Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках визначення загроз економічної безпеки економіки України та її регіонів, що вимагало розгляду таких питань: економічна безпека розвитку регіону, як складова економічної безпеки; управління науково-інноваційним розвитком економіки України та її регіонів; удосконалення системи управління економічними ризиками регіонів в умовах макроекономічної нестабільності; питання розвитку ринку об’єктів інтелектуальної власності у Придніпровському регіоні; дослідження поняття та сутності іпотеки, як економічної категорії; соціальне партнерство в Україні та його правове забезпечення; формування екологічної свідомості як основи екологічної відповідальності.
Результати науково-дослідної роботи впроваджені в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.
Опубліковано:
- 2 статті у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science та ін. )
- 1 навчальний посібник
- 3 статті, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 10 тез доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 12 методичних вказівок
Завдання кафедри ЕТ і П на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Економічна безпека розвитку національної економіки України та її регіонів».
Планується проведення досліджень за наступними напрямками : основні складові елементи економічної безпеки України в умовах децентралізації; інституціональне та нормативно-правове забезпечення економічної безпеки України; обґрунтування пріоритетів стратегічного забезпечення економічної безпеки держави та визначення механізмів їх реалізації.
КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА МАРКЕТИНГУ
У 2020 р. завершено наукові дослідження за темою «Модернізація і кооперація регіонів та їх вплив на фінансовий стан суб’єктів господарської діяльності» (2016-2020 рр), УДК 332.1 : 330.3 : 336.6, № державної реєстрації 0116U006423. Загальна ідея роботи полягає в розробці методів і механізмів модернізації і кооперації регіонів. Предметом дослідження є механізми модернізації і кооперації, об’єктами дослідження – регіони України та місцеві суб’єкти фінансово-господарської діяльності.
Під час виконання роботи проведено наступні дослідження та отримано результати:
- Досліджено особливості розвитку економіки на засадах неоіндустріальної модернізації;
- Розроблено методичні основи неоіндустріальної модернізації;
- Розроблено методичні засади управління формуванням оборотних активів підприємства;
- Розроблено методичні аспекти формування зони фінансової стабільності підприємства;
- Запропоновано диференціацію податкових механізмів за етапами життєвого циклу фінансової кризи;
- Розроблено антикризові заході податкової політики;
- Досліджено механізми регіонального податкового менеджменту в умовах децентралізації влади в Україні;
- Удосконалено ризикоорієнтовані механізми адаптивного податкового менеджменту;
- Досліджено реформування бюджетної системи та фінансової політики України як напрям регулювання розвитку національної економіки;
- Досліджено роль місцевих бюджетів у формуванні фінансових ресурсів та напрямки удосконалення сфери міжбюджетних відносин та інвестиційної політики на регіональному рівні;
- Розроблено методичні аспекти формування та оцінювання зони беззбитковості;
- Досліджено GAP – менеджмент в оподаткуванні;
- Розроблено концептуальні засади бюджетної децентралізації;
- Розроблено концептуальні засади прогнозування вартості будівельного підприємства.
За результатами наукової роботи кафедри у 2020 р. було видано 2 монографії, 1 навчальний посібник, 15 статей (12 – в Україні, 1 – за кордоном, 2 – у наукометричній базі Scopus), 21 теза доповідей (19 – в Україні, 2 – за кордоном).
Завдання кафедри ФОтаМ на 2021 р.
У 2021 р. ухвалено нову тему наукової роботи «Вдосконалення механізмів управління суб’єктами господарювання» та тематичній план на 2021-2023 рр. Заплановані такі напрями наукових досліджень: удосконалення фінансових, облікових та податкових, а також маркетингових механізмів управління суб’єктами господарювання. У 2021 р. планується виконання наступних досліджень:
1) Удосконалення управління підприємством на основі формування та оцінювання зони беззбитковості;
2) Удосконалення механізмів податкового менеджменту;
3) Аналіз поведінки споживача та її впливу на діяльність торгівельних підприємств.
До проведення наукових досліджень планується залучити 6 студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік та оподаткування», «Маркетинг».
КАФЕДРА МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І АДМІНІСТРУВАННЯ
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Трансформація національних та регіональних соціо-економічних та еколого-економічних систем в умовах економічної глобалізації та Європейської інтеграції України».
Результати дослідження можуть бути реалізовані у роботі: Управління зовнішніх відносин і зовнішньоекономічної діяльності регіональних облдержадміністрацій, регіональних Торгово-промислових палат; Наукового економічного центру регіонального розвитку при ДВНЗ «ПДАБА». Окремі наукові результати, отримані в досліджені, можуть бути використані в навчальному процесі ВНЗ при створенні навчально-методичного комплексу та викладанні дисциплін: «Регіональна економіка», «Міжнародна економіка», «Міжнародний бізнес», «Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств», «Публічне управління та адміністрування», «Публічне адміністрування в країнах ЄС», «Децентралізація та розвиток місцевого самоврядування».
За результатами наукової роботи кафедри у 2020 р. було видано 5 монографій, 20 статей (13 – в Україні, 6 – за кордоном, 1 – у наукометричній базі Scopus), 17 тез доповідей (16 – в Україні, 1 – за кордоном).
Завдання кафедри на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Трансформації публічного управління та адміністрування під впливом чинників глобалізації та регіоналізації».
НАУКОВА ДIЯЛЬНIСТЬ
СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2020 РІК
На кафедрі економіки та підприємництва, та кафедрі менеджменту, управління проектами і логістики здійснювалося залучення студентів до виконання держбюджетних тем.
Протягом 2020 року студентами факультету спільно із своїми науковими керівниками було опубліковано 85 наукових робіт, а саме:
– кафедра економіки та підприємництва – 32
– кафедра менеджменту, управління проектами і логістики – 12
– кафедра економічної теорії і права – 5
– кафедра фінансів, обліку та маркетингу – 12
– кафедра міжнародної економіки та публічного управління і адміністрування – 23
Студенти економічного факультету брали участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, участь у симпозіумах, форумах, конкурсах, круглих столах, конкурсах наукових студентських робіт.
Студенти кафедри фінансів, обліку та маркетингу підготували 4 наукових роботи (3 під керівництвом ст. викл. Галушко О.І., 1 під керівництвом доц. Морозовой Є.П.) та взяли участь у 2 конкурсах наукових робіт:
– 5 студентів з 3 роботами у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 075 “Маркетинг”, що проходив в Тернопільському національному економічному університеті у березні 2020 р.;
– 1 студентка у Всеукраїнському студентському конкурсі EducationUA «Соціальні мережі для бізнесу», тема роботи “Критерії обрання SMM платформи для бізнесу”.
Студенти кафедр економіки та підприємництва, і менеджменту, управління проектами і логістики підготували 4 наукових роботи та приймають участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка будівництва» (наказ Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 р. №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році»). Проведення підсумкової науково-практичної конференції за результатами Конкурсу планується 22 квітня 2021 року у режимі відеоконференції.
ПДАБА
Пошук Телефонний довідник Довідник e-адрес Скринька довіри
Вступнику
Олімпіади
Студентам
Силабуси
Про академію
Публічна діяльність