Ви здобули повну загальну середню освіту на території Криму або ТОТ Донецької та Луганської областей та бажаєте вступити до ДВНЗ ПДАБА?

Ознайомитись з покроковою інструкцією, як можна стати українським студентом без ЗНО

Прийом заяв та документів
у паперовій формі, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти в освітньому центрі «Крим-Україна» або в освітньому центрі «Донбас-Україна»
проводиться в такі строки

Згідно з Наказом МОН України 15 березня 2023 року № 276 затверджені відповідні правила прийому до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, а також для абітурієнтів, хто вступатиме за квотою-2.

Це – особи з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ).

Довідка: квота-2


Квота-2 – визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників на основі ПЗСО та НРК5, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованій території, території населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року.

Особливості прийому на навчання осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення та адміністративній межі або які переселилися з неї після 01 січня 2023 року, в частині проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, отримання документа державного зразка про базову середню освіту або повну загальну середню освіту (якщо особа не отримала документ про освіту відповідно до законодавства), визначаються відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року № 271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за № 505/36127 (в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2022 року № 726) (далі – наказ № 271).

Під час вступу на основі повної загальної середньої освіти на освітній ступінь «бакалавр» (1 курс)


необхідно звернути увагу на такі особливості. Для вступників із тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ) вступ на навчання здійснюється за результатами Національного мультипредметного тесту/індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу за вибором вступника. Особи в статусі вступника з тимчасово окупованих територій та особливо небезпечних територій вступають у межах квоти-2. Підставою для отримання спеціальних умов вступу (квоти-2) є місце реєстрації на тимчасово окупованій або особливо небезпечній території. Воно визначається згідно з Положенням про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 року № 562. А в разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі – затверджені Міністерством реінтеграції за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових (військово-цивільних) адміністрацій. Більше інформації – за лінками:
https://minre.gov.ua/news/onovleno-aktualnyy-perelik-gromad-u-rayonah-boyovyh-diy-na-tot-ta-tyh-shcho-v-otochenni-0
https://www.minre.gov.ua/sites/default/files/field/docs/dodatok.pdf

Прийом заяв і документів від вступників з ОНТ/ТОТ.


Прийом заяв і документів від вступників на базі ПЗСО та НРК5 місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ/ТОТ, які беруть участь у конкурсі за квотою-2, відбувається за таким графіком: прийом заяв і документів від вступників, які беруть участь у конкурсі за квотою-2 та вступають на основі індивідуальної співбесіди, – з 3 липня (в паперовій формі) та з 10 липня (в електронній формі) бюджетна форма, для вступу виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб – до 18:00 25 липня 2023 р. Закінчення прийому заяв і документів: серпня (о 18:00). Індивідуальні усні співбесіди для осіб, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ проводяться з 07 липня по 18 серпня, для вступу виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб – до 31 липня; до 26 вересня – у межах сесії додаткового набору.

Для тих, хто склали НМТ реєстрація заяв вступників розпочинається 19 липня та закінчується о 18:00 31 липня.

Термін оприлюднення списків


Формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням здійснюються не пізніше 05 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 08 серпня;

зарахування вступників: за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 10 серпня; за кошти фізичних та/або юридичних осіб – не пізніше ніж 30 серпня.

Спеціальні умови вступу на навчання за державним або регіональним замовленням застосовуються:


лише до заяв на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції.

Особи, які користуються спеціальними умовами вступу на навчання за державним або регіональним замовленням на основі ПЗСО або НРК5, для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 або НРК7 у вигляді зарахування на підставі позитивної оцінки вступних випробувань, участі в конкурсі на місця державного або регіонального замовлення за квотою-1 або квотою-2, і не були рекомендовані на місця державного (регіонального) замовлення за відповідними спеціальними умовами, мають право брати участь у конкурсі на загальних умовах відповідно до конкурсного бала.

Прийом заяв і документів


від вступників цієї категорії, які беруть участь у конкурсі за квотою-2 (із ОНТ/ТОТ), відбуватиметься за наступним графіком: прийом заяв і документів від вступників, що беруть участь у конкурсі за квотою-2 та вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, розпочинається 29 липня (в електронній формі). Закінчення прийому заяв і документів – 8 серпня (о 18:00). Індивідуальні усні співбесіди для осіб, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ, проводяться 9-16 серпня; до 26 вересня (додатковий набір).

Термін оприлюднення списків осіб


рекомендованих до зарахування за результатами індивідуальної усної співбесіди та за квотою-2 за державним замовленням: основний етап – 17 серпня 2022 року не пізніше 12:00 години; завершальний етап – 29 вересня 2022 року не пізніше 12:00 години. Зарахування вступників: основний етап – 22 серпня 2022 року не пізніше 15:00 години; завершальний етап – 30 вересня 2022 року не пізніше 15:00 години.

Під час вступу на освітній ступінь «магістр» на основі диплому бакалавра


потрібно звернути увагу на такі особливості. Для вступників із ТОТ/ОНТ вступ на навчання здійснюється за заявою вступника (окрім 081 «Право»). Спеціальними умовами щодо участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття освітнього ступеня «магістра» на основі освітнього ступеня «бакалавра» у формі надання рекомендації для зарахування на підставі здобуття рівня бакалавра в 2022 році з такої самої спеціальності користуються особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ, у разі вступу до того самого закладу вищої освіти (крім вступу за спеціальностями 081 «Право»). Наприклад, випускник-бакалаврату 2022 року за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта», зареєстрований на ТОТ/ОНТ, вступає до магістратури за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» без вступних іспитів та із тим самим джерелом фінансування, яке було під час навчання на ОС «бакалавр» (на місця держбюджету/за кошти фізичних і юридичних осіб відповідно). Якщо в закладі вищої освіти не здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю, за якої отриманий диплом бакалавра, то особа може подати документи на таких самих умовах до будь-якого тимчасово переміщеного закладу вищої освіти або закладу вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Нормативні документи МОНУ, що стосуються діяльності
освітнього центру «Крим-Україна» та освітнього центру «Донбас-Україна»

сторінка сайту МОНУ

2023 Додаток 11 Положення про ОЦ Крим-Україна (наказ №616-Д

Корисні посилання

__________
Світлана Кретович – про вступ до українських вишів через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна»
__________
Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"
__________
Міністерство освіти і науки України
__________
USAID Ukraine - USAID Україна

 

а ще рекомендуємо хештеги: #СхідМожливостей, #доступнаосвіта, #ДійЗарадиМрій, #МрійДійРадій

 

Більше інформації – на Telegram-каналі Доступна освіта
та Youtube-каналі фонду "Відкрита політика".

 

Хлопець народився і виріс на тимчасово окупованій території, у місті Севастополь, у 2018 році закінчив школу. Роздумів, куди вступати, навіть не було – він мріяв стати моряком, як батько, тож своєю alma-mater він обрав Херсонську державну морську академію. Вступив на бюджет за спрощеною процедурою через Освітній Центр «Крим-Україна», успішно склавши два іспити ДПА (українську мову та літературу й історію України) і профільний іспит вишу.

в період з 25.06.2023 р. по 30.09.2023 р.

понеділок - п'ятниця з 9:00 до 16:00
субота та неділя - вихідні.

Контакти

Прийомна 104 каб.
(перший поверх)

Телефон:
+38 097 290 98 55
+38 095 540 01 20

Email:

prkom@pgasa.dp.ua

?>
вверх