Шановні студенти, колеги – викладачі, персонал академії!

Ректор ДВНЗ ПДАБА
Савицький Микола Васильович

В цьому 2020 році ми будемо відзначати 90 річчя з дня створення Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту. Ця дата спонукає не тільки відзначити наші досягнення в минулому, а головне – намітити плани, які зможуть дати новий поштовх в розвитку академії. Ми переживаємо складний історичний момент, коли відбувається кардинальна трансформація вищої освіти в Україні, а також реформування безпосередньо діяльності академії за всіма напрямками.

24.01.2020 р. Міністерством освіти і науки було оприлюднено дані про обсяги фінансування ЗВО України. Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від підприємств галузі чи з міжнародних грантів. З 2021 року буде враховуватись показник працевлаштування випускників.

Хочу з приємністю відзначити, що ПДАБА увійшла в сотню університетів України (77 позиція), яким збільшено фінансування за результатами діяльності (у 2020 р. – 102,1% від рівня 2019 р.). Але попереду багато роботи, щоби покращити наші позиції в конкурентному змаганні.

Показники, за якими МОН робить розрахунок розподілу фінансування, надають чітке розуміння, за якою траєкторією нам потрібно рухатись. Відтепер контингент студентів за бюджетною формою навчання –  лише один із семи показників, які впливають на формування бюджету. Протягом наступних років вага цього показника буде зменшуватись. Держава стимулює ЗВО зберігати свій профіль, технічні ЗВО – підтримувати саме технічні спеціальності. Присутність у міжнародних рейтингах – це стимул працювати над міжнародним визнанням, підвищення шансів залучати іноземних студентів. Кількість коштів на дослідження, від виконання договірних робіт та послуг, отриманих з міжнародних грантів і програм, стимулює нас розвивати науку та диверсифікувати джерела надходження.

Попереду у нас велика робота з гармонізації освітніх програм згідно запитів будівельної і комунальної галузей; профорієнтаційна та маркетингова діяльність на ринку освітніх послуг; розвиток інноваційних досліджень та процесу комерціалізації результатів; поліпшення міжнародної науково-технічної діяльності; розвиток зв’язків з підприємствами будівельної та комунальної галузей; поліпшення соціального напряму з організації харчування і відпочинку студентів та співробітників академії; ремонт об’єктів інфраструктури; облаштування території академії і багато іншого.

Все це вимагає наполегливої роботи кожного студента, викладача, співробітника академії. То ж хочу побажати вам наснаги, творчого зростання, бути здоровими і задоволеними результатами роботи на благо України, академії і своєї особистості.

 

Ректор   М. Савицький

?>
вверх