1930-2020 – ДБІ – ДІБІ – ПДАБА – РОКИ, ПОДІЇ, ОСОБИСТОСТІ”

Дорогі колеги, шановні ветерани, випускники та студенти академії!

У нашому житті в цьому році має відбутися значна, можна сказати, головна урочиста подія. Ми будемо святкувати 90-річчя з дня заснування Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Дев’ять десятиліть увібрали колосальний досвід педагогічної, наукової, громадської, виховної та організаційної діяльності кількох поколінь працівників будівельного вишу Дніпровського регіону. Сьогодні ми – один з провідних вузів України, з багатою історією, з чудовими традиціями, зі своїми пошуками та досягненнями.

У 2016 році ми з вами відмічали ще одну ювілейну дату – 100 років вищої будівельної освіти в Катеринославі – Дніпропетровську – Дніпрі. Але це був загальний ювілей, ювілей історичний, який підкреслив вічну тему будівництва, про його необхідні життєві потреби в роботі численних інженерів-будівельників. Звичайно, ці проблеми існували у будь-які часи.

Ювілей 90-річчя заснування академії має свої особливості. Ми народилися у роки стрімкої, бурхливої розбудови нашої країни в 30-ті роки минулого століття. І всі зміни, значні етапи у розвитку будівельної справи в Україні відбилися, а часто і народжувалися в практичній роботі ДБІ – ДІБІ – ПДАБА. Маємо свою славну історію, багате сьогодення, тому звертаюся до вас всіх – зробимо свій 90 річний ювілей цікавим і змістовним. Запрошую вас взяти участь у одній з багатьох святкових акцій: напишемо колективно – кожний сам, але разом з усіма, історію рідної академії. Кожен згадає і напише у будь-якій формі та об’ємі (стаття, нарис, спогади) про свою долю в академії, про студентські роки або своїх вчителів-викладачів, про важливі події вашого академічного буття, або про ваші почуття, враження, сподівання, пов’язані з насиченим багатогранним життям рідного вишу.

Ці важливі матеріали будуть розміщені на сайті академії, а з часом плануємо видати оригінальну книгу «ДБІ – ДІБІ – ПДАБА – роки, події, особистості». Ми творимо історію рідної академії кожного дня, бо ми того варті. Кожен з нас може розповісти свою історію, яка буде часткою нашої спільної. Сподіваюся на ваше розуміння і підтримку.

Ректор, професор
М. В. Савицький

Контакти для направлення матеріалів: деканати та інститути, музей академії, редакція газети «Молодий будівельник».
Куратор акції – С. В. Іванцов, проректор з науково-педагогічної, кадрової та виховної роботи.
Підготовка інформації – Т. А. Шпаковська, провідний інженер ректорату.
Відповідальний за розміщення на сайті – П. М. Нажа, начальник навчально-методичного відділу.

?>
вверх