Положення про студентські наукові гуртки економічного факультету
Підсумки науково-дослідної діяльності економічного факультету за 2022-2023 рік
Науково-дослідна робота професорсько-викладацького складу факультету здійснювалась відповідно до планів наукової діяльності кафедр.
КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Науково-дослідна робота кафедри виконувалась та тему «Вдосконалення механізму функціонування соціально-економічних систем та управління ефективністю підприємницької діяльності в сучасних умовах економічного середовища», № держреєстрації 0121U100052.
На другому етапі дослідження (2022 р.) під назвою «Роль підприємницьких та біржових структур у функціонуванні соціально-економічних систем взагалі та у будівельній галузі зокрема» було враховано актуальний соціальний та військово-політичний стан у державі розглянуто такі питання: економічна діагностика впливу інноваційно-підприємницьких структур на розвиток соціально-економічних систем різних рівнів; проблеми ефективності використання інтелектуального потенціалу суб’єктів господарювання в національній економіці; проблеми та перспективи забезпечення економічної безпеки підприємницьких структур в умовах посилення нестабільності зовнішнього середовища; оцінка конкурентоспроможності будівельного підприємства та шляхи її підвищення; проблеми вартісного інжинірингу у будівництві в контексті сучасної концепції господарювання; особливості та проблеми логістичного бізнесу на внутрішньому українському ринку та в контексті євроінтеграційних прагнень України; біржова діяльність та особливості формування, функціонування й моделювання вітчизняного біржового ринку.
Результати науково-дослідної роботи впроваджуються в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.
Кількість публікацій у вітчизняних наукових фахових виданнях та виданнях, що входять до міжнародних наукометричних базах даних.
Опубліковано:
- 9 статей, опублікованих у вітчизняних фахових виданнях
- 16 тез доповідей, опублікованих у вітчизняних виданнях та 2 тези доповідей у зарубіжних виданнях
- 24 методичні вказівки.
Викладачами кафедри разом зі студентами було опубліковано 6 публікацій.
На базі кафедри фінансів, економіки та підприємництва ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка будівництва» не проводиться вже другий рік поспіль, оскільки проведення Всеукраїнських конкурсів студентських наукових на період дії військового стану в Україні (II тур) припинено МОНУ (наказ № 508 від 31.05.2022 р.).
В умовах підвищеного морально-психологічного навантаження та фізичного напруження, пов’язаного з веденням бойових дій внаслідок воєнної агресії російської федерації, кафедра продовжує роботу над п’ятирічною науково-дослідною роботою і готується до її завершення згідно встановленого плану роботи. Результати науково-дослідної роботи постійно впроваджуються в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти. Викладачі кафедри також здійснюють наукове консультування приватних комерційно-виробничих підприємницьких структур відповідно з укладеними договорами.
КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ, УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ І ЛОГІСТИКИ
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему «Адаптація та вдосконалення сучасних інструментів менеджменту, логістики та управління проектами для функціонування соціально-економічних систем».
В рамках НДР кафедри здійснювалась робота за напрямами:
- розробка інструментарію менеджменту до оцінки діяльності соціально-економічних систем;
- організаційно-економічний механізм стратегічного управління українськими компаніями;
- перспективні напрямки розвитку соціально-економічних систем в умовах посилення інтеграційних процесів.
Опубліковано:
- 5 статей, опублікованих у вітчизняних фахових виданнях
- 11 тез доповідей, опублікованих у вітчизняних виданнях
- 9 методичних вказівок
Під керівництвом викладачів кафедри студенти прийняли участь у роботі науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених (27−28 березня 2023 р.), у якій 2 здобувача (Штепка А., (гр. МЕН-19) та Омелич О. (гр. ЛОГ-20) отримали дипломи за кращу відповідь.
На кафедрі МУПіЛ діє науковий гурток «Сучасний менеджмент» (керівник: к.е.н., доц. Анжела Черчата, староста: студентка групи ЛОГ-20 Олександра Омелич).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 9 студентів, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у науково-практичних конференціях, у тому числі й міжнародних та опубліковано 6 тез доповідей.
Д.е.н., проф. каф. МУПіЛ Божанова В.Ю. проходила науково-педагогічне стажування в Болгарїї, м. Софія.
КАФЕДРА ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ І ПРАВА
У 2022-2023 р. науково-дослідницька робота здійснювалась згідно з тематичним планом науково-дослідної роботи кафедри на тему «Економічна безпека розвитку національної економіки України та її регіонів» Етап 1: «Основні складові елементи економічної безпеки України в умовах децентралізації».
Згідно з планом, викладачі кафедри виконують наукові дослідження за наступними напрямками: «Організаційні методи та форми впровадження реформи децентралізації у вітчизняній економіці» (вик. Кобзар Н.І., Кірієнко О.Н.); «Структура та механізм стимулювання розвитку інтелектуального капіталу в сучасній економіці України» (к.т.н. Шевцова С.А.,); «Переваги та недоліки системи управління земельними ресурсами в Україні» (доц., к.е.н. Кульбака В.М.); «Правові питання розвитку ринку об’єктів інтелектуальної власності у Придніпровському регіоні» (вик. Лаухіна Л.М.); «Категорія «бідність» в системі суспільних відносин» (ст. викл. Хоменко В.М.)., «Порівняльно-правовий аналіз інституціональних особливостей договорів ренти та довічного утримання в Україні» (вик. Скачедуб С. А.).
Під керівництвом доц. Кобзар Н. І., студентка Омелич О. Ю. прийняла участь у роботі II Міжнародної студентської наукової конференції «Теоретичне та практичне застосування результатів сучасної науки», м. Вінниця.
Студент Шевцов О.В. прийнял участь у роботі ІI Міжнародної науково-практичній конференції «Modern research in word science» м. Львів.
Опубліковано:
- 3 статті
- 13 тез доповідей
- 8 методичних вказівок
- 12 публікацій зі студентами
У 2022-2023 р. викладачі кафедри продовжують роботу студентських наукових гуртків та активно залучають студентів до наукової роботи. Згідно з планом наукової роботи кафедри економічної теорії і права, накафедрі у 2022-2023 діють наукові студентські гуртки:
«ЛІДЕР» – наукові керівники доц. Кобзар Н. І., доц. Кірієнко О. М;
«Економіка та інновації» – науковий керівник доц. Шевцова С. А.
«ПОЛІТЕКОНОМ» – науковий керівник ст. викл. Хоменко В. М.
«ПРАВОВІ ЗАСАДИ ОПЕРАЦІЙ З НЕРУХОМИМ МАЙНОМ» -наукові керівники: к. т. н., доц. Лаухіна Л. М., ас. Скачедуб С. А.
Протягом року видано 12 наукових публікацій разом зі студентами. Під керівництвом викладачів кафедри студенти прийняли участь у роботі наступних конференцій: науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених (27−28 березня 2023 р.), науково-практичній кафедральній конференції студентів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (27.04.23).
На кафедральній конференції студенти презентували результати досліджень з питань економічної ситуації в Україні в умовах війни:
В цілому, наукову та видавничу діяльність кафедри слід вважати задовільною за рахунок поліпшення студентської наукової діяльності та публікацій за її результатами.
КАФЕДРА девелопменту нерухомості, обліку та маркетингу
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему «Фінансові, облікові та маркетингові механізми удосконалення управління суб’єктами господарювання» (2021-2023 рр.). Загальна ідея роботи полягає в розробці фінансових, маркетингових, облікових та податкових методів і механізмів удосконалення управління суб’єктами господарювання. В дослідженнях використовується міждисциплінарний підхід, зокрема розглядаються актуальні питання обліку витрат на маркетинг, фінансового маркетингу та ін.
Окремі результати науково-дослідної роботи можуть бути використані в управлінській діяльності організацій, зокрема для удосконалення управління маркетингом та удосконалення облікової політики підприємства, а також в подальших наукових розробках і в навчальному процесі для спеціальностей 071 «Облік та оподаткування» та 075 «Маркетинг».
Проведено: Міжнародний круглий стіл на тему «Сучасні європейські тренди ведення обліку, подання звітності та оподаткування діяльності підприємств» (партнер Університет гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польща) 12 травня 2023 року.
Міжнародний круглий стіл «Сучасні європейські тренди ведення обліку, подання звітності та оподаткування діяльності підприємств». Організовано та проведено кафедрою девелопменту нерухомості, обліку та маркетингу ПДАБА (м.Дніпро) в межах співпраці з Університетом гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Польща. Мета науково-практичного заходу:обговорення ключових сучасних європейських трендів ведення обліку, подання звітності та оподаткування діяльності підприємств у зв’язку з євроінтеграційними процесами України; налагодження партнерських відносин в освітньо-науковому напрямку з університетами Європейського Союзу; плідна співпраця студентів, випускників, викладачів, фахівців та представників бізнес-спільноти за тематикою науково-практичної зустрічі. До Організаційного комітету заходу окрім представників кафедри ДЕНОМ увійшли: Ірина Мойсеєнко, доктор, професор Придніпровської державної академії будівництва та архітектури / Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша, Польща; Евеліна Желязко-Маковска, доктор, професор Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша, Польща; Пауліна Уцекляш-Єж, доктор, професор Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша, Польща; Партнерами заходу стали:Клуб бухгалтерів «Меркурій», Газета «ВСЕ ПРО БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК», Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, Аудиторська компанія ТОВ «БДО» (Україна), ТОВ ВГВ «ЕСТЕЙТ», Інформаційний партнер: Рада молодих вчених НАН України.
31.01.2023р. Євгенія Морозова та Наталія Свічкар взяли участь у Круглому столі «Цифрова трансформація наукової діяльності у закладах вищої освіти в умовах євроінтеграції». Розвиток цифрових сервісів та цифрових інфраструктур – запорука інтеграції України до Європейського дослідницького простору та Єдиного цифрового ринку Європейського Союзу. Мета заходу – обговорення досвіду застосування в закладах вищої освіти цифрових сервісів та е-інфраструктур, розгляд особливостей застосування інструментів відкритої науки, особливості цифровізації наукової діяльності та обмін досвідом.
21.02.2023р. 2023 року Євгенія Морозова, Наталія Свічкар взяли участь у міжнародному благодійному вебінарі «Якість вищої освіти – світовий досвід», організований ВНЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі». Мета заходу – підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, обмін досвідом щодо практики організації системи внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти і збір коштів на ЗСУ.
15.06.23 відбувся круглий стіл «Особистий бренд – як зробити собі ім‘я та випередити конкурентів». Партнери заходу: Агенція рекрутингу Right Choice. Вакансії; Університет митної справи та фінансів. Ключові спікери: Мар’яна Литвин, лікар-дерматоонколог та дерматовенеролог, засновниця клініки дерматології та естетичної косметології “Ellases clinic”; Тамара Жильцова, SMM-спеціаліст;Наталя Кобзар, власниця торгової марки “Старий Кобзар; Олексій Швець та Олексій Ємільянов, компанія “Аквадар”; Олег Опришко, IT компанії ZONE3000; Андрій Васильєв, діючий чемпіон України з кавової дегустації, співвласник палярні DAM COFFEE ROASTERS; Євгенія Морозова, зав. кафедри девелопменту нерухомості, обліку та маркетингу, ПДАБА;
Подано 2 роботи Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування», який був проведений на базі Національного університету «Чернігівська політехніка», отримано два дипломи за практичну спрямованість наукового дослідження та за актуальність дослідження.
Опубліковано:
- 1 навчальний посібник;
- 1 стаття за кордоном у міжнародних наукометричних базах даних (Scopus, Web of science );
- 18 статей у вітчизняних виданнях;
- 28 тез доповідей у вітчизняних виданнях, 4 тези доповідей за кордоном;
- 18 публікацій зі студентами (3 статті, 15 тез доповідей).
- 39 методичних вказівок.
КАФЕДРА МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І АДМІНІСТРУВАННЯ
В межах кафедральної тематики виконуються дві наукові роботи: «Постіндустріальні детермінанти сталого розвитку світової та національної економіки» (2021-2023 рр.) – керівник проф. Орловська Ю.В., та «Трансформації публічного управління та адміністрування під впливом чинників глобалізації та регіоналізації» 2021-2023 рр.) – керівник доц. Кахович О.О. Наразі роботи проводяться на третьому етапі дослідження.
Кафедрою заплановано проведення онлайн Круглого столу 29 червня 2023 року «Успішні європейські практики безвідходності та розвитку циркулярної економіки: перспективи впровадження в Україні». Захід відбудеться в рамках реалізації проекту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Модуль Жана Моне «European practices on Green Deal: lessons forUkraine» ERASMUS-JMO-2022-MODULE № 101085133 – EUGREEN.
Наукові праці кафедри становили: 2 підручника, 22 статті, (з них 20 – в Україні, 2 – за кордоном, з них 2 опубліковані у виданнях, що індексуються у міжнародній наукометричній базі даних Scopus).
За участю студентів опубліковано 10 тез доповідей, 6 з них – на міжнародних конференціях.
Кількість молодих учених становить сім осіб, з них 2 кандидата наук і п’ять аспірантів. Загальна кількість наукових праць, опублікованих за їх участю становила праці, в тому числі з них: два підручника, 16 статей, опубліковані у вітчизняних виданнях.
Опубліковано:
- 2 підручника;
- 2 статті у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus);
- 20 статей, опубліковані у вітчизняних виданнях;
- 20 тез доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях;
- 10 публікацій зі студентами.
Викладачі економічного факультету зробили вагомий внесок у науковий доробок ПДАБА, представлений на засіданні березневої Вченої ради, наочно засвідчивши про дуже велику творчу працю колективу.
Серед представників професорсько-викладацького складу ПДАБА, яким ректор Микола САВИЦЬКИЙ вручив ДИПЛОМИ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ МОНОГРАФІЙ, ПІДРУЧНИКІВ І НАВЧАЛЬНИХ ПОСІБНИКІВ Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, були і науковці економічного факультету. Дипломи переможців отримали:
– Фісуненко Павло Анатолійович, д.е.н., професор каф. ДЕНОМ, декан економічного факультету – 1 місце у конкурсі за монографію “Механізм забезпечення економічної безпеки будівельних підприємств на основі підвищення їх інноваційної конкурентоспроможності: теорія, методологія, практика”;
– Бабенко Валентина Андріївна, к. і. н., доц. каф УДІД, заступник декана економічного факультету – 2 місце за участь у колективній монографії “Педагогічні студії з підготовки будівельно-архітектурних фахівців: дидактичний та виховний аспекти”;
– Орловська Юлія Валеріївна, д.е.н., професорка, завідувачка кафедри МЕПУА;
– Кахович Олена Олександрівна, к.н. з держ. управл., доц. каф. МЕПУА, – третє місце за монографію “Вплив глобалізації на систему публічного управління в умовах становлення цифрового суспільства”.
Міжнародна діяльність
У навчальному році було укладено угода щодо співпраці з ЗВО Польщі, Болгарії та Франції. Зокрема, з ЗВО Франції підписано угоду щодо отримання подвійного диплому для здобувачів, що навчаються за спеціальністю «Менеджмент» для магістерського рівня вищої освіти.
Також було укладено угоду щодо отримання подвійного диплому в межах спеціальності «Менеджмент» для магістрів (Болгарія, Софія, ISFAM, спільно з AUF).
В рамках обмінів у цьому навчальному році проведились он-лайн зустрічі науковців та викладачів закордонних університетів з представниками академічної спільноти академії, у яких активну участь приймали студенти економічного факультету.
Зокрема, було проведено он-лайн зустріч з Ніколасом Маінетті, директором Спеціалізованого франкофонного закладу з адміністрування та менеджменту м. Софія (ESFAM) про можливості навчання в університетах Франції та Бельгії при партнерстві з ESFAM, який є інститутом Асоціації франкомовних університетів (AUF) (30.01.2023 р.).
Курс онлайн лекцій з економіки викладача Армана Шанеля, Гренобль, Франція (03.04.2023 р. – 02.06.2023 р.).
Також проведено он-лайн співбесіду студентів ПДАБА із президентом Федерації обмінів Франція – Україна (Fédération Échange France Ukraine) Жаком Форжероном щодо відбору на літне стажування (14.04.2023 р.). У даному заході також приймали участь студенти економічного факультету.
Студентка групи ОО-20 економічного факультету Марія Видря у рамках програми Mitacs проходить професійне стажування в Університеті Ватерлоо, м. Ватерлоо, Канада, (24.04.2023 р. –31.08.2023 р.).
Кафедра міжнародної економіки та публічного управління і адміністрування приймає участь у реалізації проекту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Модуль Жана Моне «European practices on Green Deal: lessons forUkraine» ERASMUS-JMO-2022-MODULE № 101085133 – EUGREEN. В рамках даного проекту проводились відкриті лекції англійською мовою та круглі столи. Зокрема, 29 червня 2023 року проведено онлайн Круглого столу «Успішні європейські практики безвідходності та розвитку циркулярної економіки: перспективи впровадження в Україні».
Поповиченко І.В., д.е.н., професор, зав. кафедри ФЕтаП пройшла міжнародне стажування у Варненському Вільному Університеті «Черноризец Храбър», м. Варна, Болгарія (10.06-19.06.2023 р.). Актуальна тематика стажування охоплювала питання економіки, економічної безпеки, права, публічного управління та адміністрування, менеджменту та підприємництва в умовах викликів сьогодення, а також організаційно-технологічні та соціально-економічні аспекти функціонування будівельної галузі (болгарський, польський, казахський, український досвід). Значна увага на стажуванні була приділена психологічним, педагогічним питанням та питанням ефективних комунікацій в професійній та міжособистісній сферах життя. На зустрічі з керівництвом університету обговорили напрямки подальшої співпраці між ПДАБА та Варненським Вільним Університетом, узгодили текст меморандуму про співпрацю, який передбачає спільні наукові дослідження, обмін студентами як у форматі літніх шкіл, стажувань, практик, так і в контексті отримання подвійного диплому, академічну мобільність викладачів.
Викладачі кафедри ФЕтаП проф. Поповиченко І.В., доценти Спірідонова К.О. та Каширнікова І.О. пройшли підвищення кваліфікації «Прогресильне викладання: складові системи якості вищої освіти», отримали сертифікати від ГО «Прогресильні». Захід було проведено за сприяння та за участю фахівців НАЗЯВО.
Д.е.н., проф. Божанова В.Ю. здійснювала супровід здобувачів академії в університет Ліон-2, М. Ліон, Франція, в межах якого також пройшла лінгвистичне стажування з французької мови у Міжнародному центрі французьких досліджень (CIEF), м. Ліон, Франція (Centre International d’Etudes Francaises, Lyon, France).
ПІДСУМКИ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2020 Р. ТА ЗАВДАННЯ НА 2021 Р.
Науково-дослідна робота професорсько-викладацького складу факультету здійснювалась відповідно до планів наукової діяльності кафедр.
КАФЕДРА ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Вдосконалення обліково-аналітичної інформації в управлінні економічними процесами». Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках рішення проблем вдосконалення обліково-аналітичної інформації в управлінні економічними процесами, що вимагало розгляду таких питань: вплив оподаткування на забезпечення управління розвитком підприємства; забезпечення ефективності розвитку будівельного підприємства на основі застосовування процесів капіталізації та адаптації; електронна комерція, як напрямок розвитку економічної системи; формування системи стратегічного управління будівельним підприємством та оцінка ефективності її забезпечення; мікрорівень розвитку соціально-економічної системи; розробка системи управління підприємством через впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ); ефективне управління соціоеколого-економічною системою будівельного підприємства; дослідження питань зниження вартості будівництва; особливості розвитку інвестиційного процесу на ринку житла в Україні; управління інноваційним потенціалом будівельного підприємства; механізм управління економічною безпекою підприємства в сучасних умовах; організаційно-економічний механізм забезпечення економічної безпеки будівельного підприємства; аналіз та оцінка інноваційного просторового розвитку України; управління розвитком будівництва в контексті підвищення соціально-економічної ефективності підприємництва в Україні; система вищої освіти в умовах ринкової економіки; забезпечення ефективності використання інтелектуального потенціалу суб’єктів господарювання в національній економіці; забезпечення економічної безпеки національної економіки на основі інтелектуального потенціалу.
Результати науково-дослідної роботи впроваджені в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.
Опубліковано:
- 4 статті у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science )
- 8 колективних монографій
- 6 статей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 3 статті – у закордонному виданні
- 32 тези доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 тези доповідей, опубліковані у закордонних виданнях
- 12 методичних вказівок
Завдання кафедри ЕтаП на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Вдосконалення механізму функціонування соціально-економічних систем та управління ефективністю підприємницької діяльності в сучасних умовах економічного середовища».
Проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка будівництва», згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 р. №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році». За професійними спрямуваннями: управління ефективністю будівельного бізнесу; інноваційний розвиток будівельних підприємств; ціноутворення в будівництві; економічні ризики в реалізації будівельних проектів; логістичне забезпечення будівництва; циркулярна економіка в будівельній галузі.
КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ, УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ І ЛОГІСТИКИ
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «вдосконалення менеджменту, логістики та управління проектами українських підприємств». Науково-дослідна робота кафедри здійснена відповідно до пріоритетного напряму наукових досліджень щодо забезпечення конкурентоспроможності України у світі та сталого розвитку національного потенціалу через вдосконалення систем менеджменту, управління проектами і логістики.
Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках рішення проблем вдосконалення менеджменту, логістики та управління проектами українських підприємств, що вимагало розгляду таких питань: оцінка рівня зрілості підприємства з точки зору впровадження інструментів процесно-орієнтованого менеджменту; вплив режиму управління організаційно-технологічним процесом на надійність досягнення кінцевого результату; інформаційно-аналітичне забезпечення будівельних підприємств у процесі їх адаптації до змінного ринкового середовища; вдосконалення міжорганізаціних зв’язків на основі логістичної інтеграції учасників ринку; обґрунтування інструментів державного регулювання інституту банкрутства в Україні.
Теоретична і практична значущість дослідження визначається можливістю використання розвинених у дослідженні теоретико-методологічних, методичних та практично-орієнтованих підходів при вирішенні задач:
- оцінки діючої стратегій і розробки програмно-цільових заходів щодо посилення позитивних і нейтралізації негативних впливів середовища;
- оцінці та вдосконалення бізнес-процесів з використанням інструментів проектного менеджменту
- вдосконалення стратегій організаційно-економічного розвитку компаній ;
- вдосконаленні стратегії управління логістичною діяльністю та ланцюгами постачань з врахуванням їх впливу на фінансовий результат;
Результати науково-дослідної роботи можуть бути використані в управлінській діяльності організацій, в наукових розробках. а також в навчальному процесі при підготовці здобувачів за спеціальністю 073 «Менеджмент».
Опубліковано:
- 6 статей у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science )
- 2 колективні монографії
- 4 авторські права на твір наукового характеру
- 22 статті, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 статті – у закордонному виданні
- 25 тези доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 2 тези доповідей, опубліковані у закордонних виданнях
- 9 методичних вказівок
Завдання кафедри МУПіЛ на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Адаптація та вдосконалення сучасних інструментів менеджменту, логістики та управління проектами для функціонування соціально-економічних систем».
В рамках НДР кафедри планується робота за напрямами:
- розробка інструментарію менеджменту до оцінки діяльності соціально-економічних систем;
- організаційно-економічний механізм стратегічного управління українськими компаніями;
- перспективні напрямки розвитку соціально-економічних систем в умовах посилення інтеграційних процесів.
КАФЕДРА ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ І ПРАВА
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Економічна безпека розвитку національної економіки України та її регіонів». Науково-дослідна робота здійснювалась у напрямках визначення загроз економічної безпеки економіки України та її регіонів, що вимагало розгляду таких питань: економічна безпека розвитку регіону, як складова економічної безпеки; управління науково-інноваційним розвитком економіки України та її регіонів; удосконалення системи управління економічними ризиками регіонів в умовах макроекономічної нестабільності; питання розвитку ринку об’єктів інтелектуальної власності у Придніпровському регіоні; дослідження поняття та сутності іпотеки, як економічної категорії; соціальне партнерство в Україні та його правове забезпечення; формування екологічної свідомості як основи екологічної відповідальності.
Результати науково-дослідної роботи впроваджені в навчальний процес при викладанні дисциплін для здобувачів першого та другого рівня вищої освіти.
Опубліковано:
- 2 статті у міжнародних науково метричних базах даних (Scopus, Web of science та ін. )
- 1 навчальний посібник
- 3 статті, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 10 тез доповідей, опубліковані у вітчизняних виданнях
- 12 методичних вказівок
Завдання кафедри ЕТ і П на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Економічна безпека розвитку національної економіки України та її регіонів».
Планується проведення досліджень за наступними напрямками : основні складові елементи економічної безпеки України в умовах децентралізації; інституціональне та нормативно-правове забезпечення економічної безпеки України; обґрунтування пріоритетів стратегічного забезпечення економічної безпеки держави та визначення механізмів їх реалізації.
КАФЕДРА ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ ТА МАРКЕТИНГУ
У 2020 р. завершено наукові дослідження за темою «Модернізація і кооперація регіонів та їх вплив на фінансовий стан суб’єктів господарської діяльності» (2016-2020 рр), УДК 332.1 : 330.3 : 336.6, № державної реєстрації 0116U006423. Загальна ідея роботи полягає в розробці методів і механізмів модернізації і кооперації регіонів. Предметом дослідження є механізми модернізації і кооперації, об’єктами дослідження – регіони України та місцеві суб’єкти фінансово-господарської діяльності.
Під час виконання роботи проведено наступні дослідження та отримано результати:
- Досліджено особливості розвитку економіки на засадах неоіндустріальної модернізації;
- Розроблено методичні основи неоіндустріальної модернізації;
- Розроблено методичні засади управління формуванням оборотних активів підприємства;
- Розроблено методичні аспекти формування зони фінансової стабільності підприємства;
- Запропоновано диференціацію податкових механізмів за етапами життєвого циклу фінансової кризи;
- Розроблено антикризові заході податкової політики;
- Досліджено механізми регіонального податкового менеджменту в умовах децентралізації влади в Україні;
- Удосконалено ризикоорієнтовані механізми адаптивного податкового менеджменту;
- Досліджено реформування бюджетної системи та фінансової політики України як напрям регулювання розвитку національної економіки;
- Досліджено роль місцевих бюджетів у формуванні фінансових ресурсів та напрямки удосконалення сфери міжбюджетних відносин та інвестиційної політики на регіональному рівні;
- Розроблено методичні аспекти формування та оцінювання зони беззбитковості;
- Досліджено GAP – менеджмент в оподаткуванні;
- Розроблено концептуальні засади бюджетної децентралізації;
- Розроблено концептуальні засади прогнозування вартості будівельного підприємства.
За результатами наукової роботи кафедри у 2020 р. було видано 2 монографії, 1 навчальний посібник, 15 статей (12 – в Україні, 1 – за кордоном, 2 – у наукометричній базі Scopus), 21 теза доповідей (19 – в Україні, 2 – за кордоном).
Завдання кафедри ФОтаМ на 2021 р.
У 2021 р. ухвалено нову тему наукової роботи «Вдосконалення механізмів управління суб’єктами господарювання» та тематичній план на 2021-2023 рр. Заплановані такі напрями наукових досліджень: удосконалення фінансових, облікових та податкових, а також маркетингових механізмів управління суб’єктами господарювання. У 2021 р. планується виконання наступних досліджень:
1) Удосконалення управління підприємством на основі формування та оцінювання зони беззбитковості;
2) Удосконалення механізмів податкового менеджменту;
3) Аналіз поведінки споживача та її впливу на діяльність торгівельних підприємств.
До проведення наукових досліджень планується залучити 6 студентів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік та оподаткування», «Маркетинг».
КАФЕДРА МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І АДМІНІСТРУВАННЯ
Виконувалась науково-дослідна робота кафедри та тему: «Трансформація національних та регіональних соціо-економічних та еколого-економічних систем в умовах економічної глобалізації та Європейської інтеграції України».
Результати дослідження можуть бути реалізовані у роботі: Управління зовнішніх відносин і зовнішньоекономічної діяльності регіональних облдержадміністрацій, регіональних Торгово-промислових палат; Наукового економічного центру регіонального розвитку при ДВНЗ «ПДАБА». Окремі наукові результати, отримані в досліджені, можуть бути використані в навчальному процесі ВНЗ при створенні навчально-методичного комплексу та викладанні дисциплін: «Регіональна економіка», «Міжнародна економіка», «Міжнародний бізнес», «Управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств», «Публічне управління та адміністрування», «Публічне адміністрування в країнах ЄС», «Децентралізація та розвиток місцевого самоврядування».
За результатами наукової роботи кафедри у 2020 р. було видано 5 монографій, 20 статей (13 – в Україні, 6 – за кордоном, 1 – у наукометричній базі Scopus), 17 тез доповідей (16 – в Україні, 1 – за кордоном).
Завдання кафедри на 2021 р.
Науково-дослідна робота кафедри на тему: «Трансформації публічного управління та адміністрування під впливом чинників глобалізації та регіоналізації».
Участь студентів економічного факультету у наукових дослідженнях – підсумки 2022-23 н.р.
Протягом 2022-2023 року студентами факультету спільно із своїми науковими керівниками було опубліковано 60 наукових робіт, а саме:
– кафедра економіки та підприємництва – 6,
– кафедра менеджменту, управління проектами і логістики – 14,
– кафедра економічної теорії і права – 12,
– кафедра девелопменту нерухомості, обліку та маркетингу – 18,
– кафедра міжнародної економіки та публічного управління і адміністрування – 10.
Взято участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, участь у симпозіумах, форумах, конкурсах, круглих столах.
Студенти факультету брали учать у 6 конкурсах наукових студентських робіт.
Здобувачі економічного факультету беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, Зокрема, 67 здобувачів приймало участь у науково-практичній конференції студентів, аспірантів і молодих вчених (27-28 березня 2023 р.), ПДАБА.
На економічному факультеті функціонує 9 наукових гуртків.
Кафедра менеджменту, управління проектами і логістики:
– науковий гурток «Сучасний менеджмент» (керівник: к.е.н., доц. Анжела Черчата, староста: студентка групи ЛОГ-20 Олександра Омелич;
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 9 студентів, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у науково-практичних конференціях, у тому числі й міжнародних та опубліковано 6 тез доповідей.
Кафедра міжнародної економіки та публічного управління і адміністрування:
– науковий гурток за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» ОПП «Міжнародна економіка та бізнес» (керівник: к.е.н., доц. Світлана Мащенко, староста: студентка групи МБ-21мп Ольга Товстоног.
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 9 студентів, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у науково-практичних конференціях, у тому числі й міжнародних та опубліковано 6 тез доповідей.
– науковий гурток «Регіональні соціо-економічні системи в публічному управлінні та державній політиці» (керівник: к.н.д.у., доц. Олена Кахович, староста: студент групи ПУА-19 Едуард Лешик).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 9 студентів, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у науково-практичних конференціях, у тому числі й міжнародних та опубліковано 7 тез доповідей.
Кафедра економічної теорії і права:
– науковий гурток «Економіка та інновації» (керівник: доц. Cвітлана Шевцова).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 8 студентів з різних факультетів академії, у т.ч. 1 – з економічного факультету, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у всеукраїнських науково-практичних конференціях та опубліковано 3 тези доповідей.
– науковий гурток «Політеконом» (керівник: ст. викл. Хоменко В. М.).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 8 студентів, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у IV конференції наукових робіт студентів ПДАБА та опубліковано 3 тези доповідей.
– науковий гурток «Правові засади операцій з нерухомим майном» (керівники: к. т. н., доц. Лаухіна Л. М., ас. Скачедуб С. А.).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 18 студентів з різних факультетів академії, у т.ч. 3 – з економічного факультету, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у IV конференції наукових робіт студентів ПДАБА та опубліковано 1 тези доповідей.
– науковий гурток «Лідер» (керівники: доц. Кобзар Н. І., доц. Кірієнко О. М.).
За період 2022-2023 навчального року в роботі гуртка взяли участь 6 студентів з різних факультетів академії, у т.ч. 4 – з економічного факультету, за результатами роботи з науковими керівниками взято участь у всеукраїнських науково-практичних конференціях та опубліковано 2 тези доповідей.
На економічному факультеті активно проводяться зустрічі студентів з роботодавцями. Потенційні роботодавці, фахівці-практики залучаються до викладання лекцій. Проводяться тренінги, семінари, воркшопи, які направлені на підвищення hard та soft skills студентів як викладачами кафедри, так і зовнішніми фахівцями, експертами (“Постановка SMART-цілі, SWOT- аналіз себе як фахівця”, «Резюме – твій ключ до job offer» тощо).
НАУКОВА ДIЯЛЬНIСТЬ
СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ЗА 2020 РІК
На кафедрі економіки та підприємництва, та кафедрі менеджменту, управління проектами і логістики здійснювалося залучення студентів до виконання держбюджетних тем.
Протягом 2020 року студентами факультету спільно із своїми науковими керівниками було опубліковано 85 наукових робіт, а саме:
– кафедра економіки та підприємництва – 32
– кафедра менеджменту, управління проектами і логістики – 12
– кафедра економічної теорії і права – 5
– кафедра фінансів, обліку та маркетингу – 12
– кафедра міжнародної економіки та публічного управління і адміністрування – 23
Студенти економічного факультету брали участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, участь у симпозіумах, форумах, конкурсах, круглих столах, конкурсах наукових студентських робіт.
Студенти кафедри фінансів, обліку та маркетингу підготували 4 наукових роботи (3 під керівництвом ст. викл. Галушко О.І., 1 під керівництвом доц. Морозовой Є.П.) та взяли участь у 2 конкурсах наукових робіт:
– 5 студентів з 3 роботами у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 075 “Маркетинг”, що проходив в Тернопільському національному економічному університеті у березні 2020 р.;
– 1 студентка у Всеукраїнському студентському конкурсі EducationUA «Соціальні мережі для бізнесу», тема роботи “Критерії обрання SMM платформи для бізнесу”.
Студенти кафедр економіки та підприємництва, і менеджменту, управління проектами і логістики підготували 4 наукових роботи та приймають участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка будівництва» (наказ Міністерства освіти і науки України від 24.11.2020 р. №1457 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році»). Проведення підсумкової науково-практичної конференції за результатами Конкурсу планується 22 квітня 2021 року у режимі відеоконференції.
ННІ ПДАБА
Пошук Телефонний довідник Довідник e-адрес Скринька довіри
Вступнику
Олімпіади
Студентам
Силабуси
Про академію
Публічна діяльність