Наукові спрямування
Поліпшення методів розрахунку фундаментів з динамічним навантаженням з врахуванням реальних деформаційних, фільтраційних особливостей ґрунтової основи. Удосконалення способів практичного визначення динамічних характеристик природних та штучних основ. Технологічні та екологічні аспекти фундаментобудування.

Кандидат технічних наук, доцент, начальник навчально-методичного відділу
Нажа
Павло
Миколайович
Дисципліни
Контакти
Місцезнаходження
ДВНЗ ПДАБА, каб. В901 (дев'ятий поверх висотного корпусу)
Телефон:
моб. (056)746-00-42, вн. 3-43
nazha.pavlo@pgasa.dp.ua
Наукова діяльність
В 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Розрахунок фундаментів машин з врахуванням анізотропії деформаційних властивостей основи». Автор 1 монографії, більше 70 опублікованих наукових праць, 7 винаходів. Приймав участь та доповідав на чисельних міжнародних та національних конференціях, нарадах, семінарах з динаміки основ, фундаментів, підземних споруд. Результати проведених теоретичних та експериментальних досліджень впроваджені в практику проектування фундаментів з динамічними навантаженнями, в тому числі під турбоагрегати ТЕС та АЕС.
Додаткова інформація
Трудова діяльність
В 1985 році закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» та був розподілений до науково-дослідного комплексу інституту. В якості наукового співробітника, керівника договору та завідуючого лабораторією приймав активну участь в наукових дослідженнях роботи фундаментів турбоагрегатів та обстеженні будівельних конструкцій будинків та споруд Чорнобильської, Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської, Хмельницької, Курської АЕС, кількох ТЕС та інших промислових підприємств.
З 1991 року працює спочатку асистентом, а далі доцентом кафедри «Основи та фундаменти». З його участю підготовлено понад 20 навчально-методичних розробок з метою надання допомоги студентам у самостійній роботі, активізації навчального процесу, запровадження інтерактивних форм навчання. Постійну увагу приділяє науково-дослідній роботі зі студентами: підготовка виступів на науково-теоретичних студентських конференціях, конкурсах наукових робіт студентів, спільні наукові праці. Дипломні проекти, виконані під його керівництвом, неодноразово займали призові місця в міжнародному конкурсі.
З 1991 по 2016 рік працював заступником декана найбільшого в академії факультету «Промислове та цивільне будівництво», контингент якого складав в різні роки від 1000 до 1500 студентів
Приймав участь в робочих нарадах Міністерства освіти та науки України по розробці нових освітньо-професійних програм, освітньо- кваліфікаційних характеристик, навчальних планів зі спеціальності «Промислове та цивільне будівництво».
Як експерт та голова комісії за наказами МОН України неодноразово приймав участь в перевірках якості освіти, проведенні акредитаційних та ліцензійних експертиз підготовки фахівців за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» в вищих навчальних закладах Харкова, Сімферополя, Луцька, Одеси, Луганська, Могильов-Подільського, Запоріжжя, Кривого Рогу, Дніпра.
Член науково-методичної комісії сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (Науково-методична комісія 10 з будівництва та технологій /підкомісія 192 Будівництво та цивільна інженерія).
Член методичної ради академії.
Керівник постійно діючого студентського наукового гуртка «Розрахунок» (спільно з архітектурно-конструкторським проектним бюро ДАКК, http://dakk.biz)
Нагороджений:
- нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України”
- нагрудним знаком МОН України «Петро Могила»
- медаллю академії «За заслуги»
Публікації
1. Охрана труда в строительстве: учебник/Беликов А.С., Сафонов В.В., Нажа П.Н. и др. – К.: Основа, 2014. – 592 с.
2. Инженерно-техническая экспертиза по охране труда и безопасности жизнедеятнльности: учебник/Беликов А.С., Сафонов В.В., Нажа П.Н. и др. – Изд. «Середняк Т.К.» Днепропетровск, 2015. – 436 с.
3. Information on the general condition of urban noise pollution/ [Електронний ресурс]/International Journal Of Applied And Fundamental Research. – 2017. – № 4 – режим доступу: URL: www.science-sd.com/472-25324 (18.10.2017)
4. Комплексні інженерно-будівельні вишукування. Курс лекцій. –Дніпропетровськ: Видавництво ПДАБА, 2003. – 99 с. (у співавторстві);
5. Особенности взаимодействия весомого основания с расположенными на нем зданиями и сооружениями.-Дніпропетровськ: Пороги, 2010.-251 с..(у співавторстві);
6. Снаряд для утворення свердловини в грунті/ Патент України на корисну модель № 116032. Зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 03.10.2016. Дата публікації відомостей про видачу патенту та номер бюлетеня: 10.05.2017, Бюл. № 9
https://pgasa.dp.ua/wp-content/uploads/2019/10/Osnovy-mehaniky-gruntiv.pdfбільше