Ви здобули повну загальну середню освіту на території Криму або ТОТ Донецької та Луганської областей та бажаєте вступити до ДВНЗ ПДАБА?

Ознайомитись з покроковою інструкцією, як можна стати українським студентом без ЗНО

Прийом заяв та документів
у паперовій формі, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти в освітньому центрі «Крим-Україна» або в освітньому центрі «Донбас-Україна»
проводиться в такі строки

Згідно з Наказом МОН України № 598 від 29.06.2022 зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки України від 2 липня 2022 року № 608, затверджені відповідні зміни до правил прийому до закладів вищої освіти у 2022 році. У ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» ці нововведення стосуються абітурієнтів, зокрема тих, хто вступатиме за квотою-2.

Це – особи з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ).

Довідка: квота-2


визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу бюджетних місць (для фіксованих конкурсних пропозицій) у закладах вищої освіти, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, освітнього ступеня молодшого бакалавра, що мають право на вступ відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, тимчасово окупованій території окремих районів Донецької та Луганської областей, території населених пунктів на лінії зіткнення з переліку, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 березня 2021 року N271, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2021 року за №505/36127, або місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на особливо небезпечній території.

Під час вступу на основі повної загальної середньої освіти на освітній ступінь «бакалавр» (1 курс)


необхідно звернути увагу на такі особливості. Для вступників із тимчасово окупованих територій (ТОТ) та особливо небезпечних територій (ОНТ) вступ на навчання здійснюється за результатами Національного мультипредметного тесту/індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу за вибором вступника. Особи в статусі вступника з тимчасово окупованих територій та особливо небезпечних територій вступають у межах квоти-2. Підставою для отримання спеціальних умов вступу (квоти-2) є місце реєстрації на тимчасово окупованій або особливо небезпечній території. Воно визначається згідно з Положенням про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2022 року № 562. А в разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі – затверджені Міністерством реінтеграції за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових (військово-цивільних) адміністрацій. Більше інформації – за лінками:
https://minre.gov.ua/news/onovleno-aktualnyy-perelik-gromad-u-rayonah-boyovyh-diy-na-tot-ta-tyh-shcho-v-otochenni-0
https://www.minre.gov.ua/sites/default/files/field/docs/dodatok.pdf

Прийом заяв і документів


від вступників, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ/ТОТ, які беруть участь у конкурсі за квотою-2, відбувається за таким графіком: прийом заяв і документів від вступників, які беруть участь у конкурсі за квотою-2 та вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, – з 11 липня (в паперовій формі) та з 29 липня (в електронній формі). Закінчення прийому заяв і документів: 08 серпня (о 18:00). Індивідуальні усні співбесіди для осіб, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ проводяться з 11 липня по 16 серпня, до 26 вересня – у межах сесії додаткового набору.

Термін оприлюднення списків


осіб, рекомендованих до зарахування за результатами індивідуальної усної співбесіди та за квотою-2 за державним замовленням відбудеться: основний етап - 17 серпня 2022 року не пізніше 12:00 години; завершальний етап – 29 вересня 2022 року не пізніше 12:00 години. Зарахування вступників відбуватиметься: основний етап – 22 серпня 2022 року не пізніше 15:00 години; завершальний етап - 30 вересня 2022 року не пізніше 15:00 години.

Під час вступу на основі диплома молодшого спеціаліста (1 курс зі скороченим терміном навчання) на освітній ступінь «бакалавр»


необхідно звернути увагу на такі особливості. Для цієї категорії вступників із ТОТ/ОНТ вступ на навчання за державним замовленням здійснюється за результатами ЗНО 2019, 2020 та 2021 років у межах квоти 2. Перший обов’язковий предмет – українська мова/українська мова та література. Другий предмет - на вибір вступника (історія України, математика, біологія, фізика, хімія та географія). Вступники з ТОТ/ОНТ, які не мають сертифікатів ЗНО, можуть вступати за результатами індивідуальної усної співбесіди винятково на контрактну форму навчання.

Прийом заяв і документів


від вступників цієї категорії, які беруть участь у конкурсі за квотою-2 (із ОНТ/ТОТ), відбуватиметься за наступним графіком: прийом заяв і документів від вступників, що беруть участь у конкурсі за квотою-2 та вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, розпочинається 29 липня (в електронній формі). Закінчення прийому заяв і документів – 8 серпня (о 18:00). Індивідуальні усні співбесіди для осіб, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ, проводяться 9-16 серпня; до 26 вересня (додатковий набір).

Термін оприлюднення списків осіб


рекомендованих до зарахування за результатами індивідуальної усної співбесіди та за квотою-2 за державним замовленням: основний етап – 17 серпня 2022 року не пізніше 12:00 години; завершальний етап – 29 вересня 2022 року не пізніше 12:00 години. Зарахування вступників: основний етап – 22 серпня 2022 року не пізніше 15:00 години; завершальний етап – 30 вересня 2022 року не пізніше 15:00 години.

Під час вступу на освітній ступінь «магістр» на основі диплому бакалавра


потрібно звернути увагу на такі особливості. Для вступників із ТОТ/ОНТ вступ на навчання здійснюється за заявою вступника (окрім 081 «Право»). Спеціальними умовами щодо участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття освітнього ступеня «магістра» на основі освітнього ступеня «бакалавра» у формі надання рекомендації для зарахування на підставі здобуття рівня бакалавра в 2022 році з такої самої спеціальності користуються особи, місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на ОНТ, у разі вступу до того самого закладу вищої освіти (крім вступу за спеціальностями 081 «Право»). Наприклад, випускник-бакалаврату 2022 року за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта», зареєстрований на ТОТ/ОНТ, вступає до магістратури за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта» без вступних іспитів та із тим самим джерелом фінансування, яке було під час навчання на ОС «бакалавр» (на місця держбюджету/за кошти фізичних і юридичних осіб відповідно). Якщо в закладі вищої освіти не здійснюється підготовка магістрів за спеціальністю, за якої отриманий диплом бакалавра, то особа може подати документи на таких самих умовах до будь-якого тимчасово переміщеного закладу вищої освіти або закладу вищої освіти Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Нормативні документи МОНУ, що стосуються діяльності
освітнього центру «Крим-Україна» та освітнього центру «Донбас-Україна»

сторінка сайту МОНУ

Додаток 12 до Правил прийому 2021 року (ОЦ Крим-Україна)

Додаток 13 до Правил прийому 2021 року (ОЦ Донбас-Україна)

Корисні посилання

__________
Світлана Кретович – про вступ до українських вишів через Освітні Центри «Донбас/Крим-Україна»
__________
Громадська організація "Фонд "Відкрита політика"
__________
Міністерство освіти і науки України
__________
USAID Ukraine - USAID Україна

 

а ще рекомендуємо хештеги: #СхідМожливостей, #доступнаосвіта, #ДійЗарадиМрій, #МрійДійРадій

 

Більше інформації – на Telegram-каналі Доступна освіта
та Youtube-каналі фонду "Відкрита політика".

 

Хлопець народився і виріс на тимчасово окупованій території, у місті Севастополь, у 2018 році закінчив школу. Роздумів, куди вступати, навіть не було – він мріяв стати моряком, як батько, тож своєю alma-mater він обрав Херсонську державну морську академію. Вступив на бюджет за спрощеною процедурою через Освітній Центр «Крим-Україна», успішно склавши два іспити ДПА (українську мову та літературу й історію України) і профільний іспит вишу.

в період з 25.06.2022 р. по 30.09.2022 р.

понеділок - п'ятниця з 9:00 до 15:00
субота та неділя - вихідні.

Контакти

Прийомна 104 каб.
(перший поверх)

Телефон:
+38 097 290 98 55
+38 095 540 01 20

Email:

prkom@pgasa.dp.ua

?>
вверх