19.05.2025

Зустріч поколінь: музею ПДАБА 50 років

До Міжнародного дня музеїв та 50-річчя з дня заснування музею історії Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

15 травня в музеї ННІ ПДАБА УДУНТ відбулась тепла неформальна зустріч зі знаними випускниками академії, які сьогодні обіймають ключові наукові та керівні посади в об’єднаному університеті.

Захід відбувся завдяки ініціативі та зусиллям проректорки з виховної роботи та гуманітарної політики УДУНТ професора Галини Євсєєвою, завідувачки відділу з виховної роботи університету Валентини Бабенко та завідувачки музею ННІ ПДАБА Олени Гички.

У зустрічі взяли участь:
– Владислав Данішевський — директор ННІ ПДАБА, доктор технічних наук, професор (випускник 1996 року);
– Микола Колеснік — вчений-механік, кандидат технічних наук, професор, ветеран академії (випускник 1963 року);
– Олександр Дзюбан — кандидат технічних наук, доцент, голова профбюро ННІ ПДАБА (випускник 1983 року);
– Юрій Захаров — кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри архітектури (випускник 1976 року);
– Тетяна Нікіфорова — доктор технічних наук, професор, декан будівельного факультету (випускниця 1998 року);
– Ігор Грабовський — кандидат економічних наук, доцент, начальник навчального відділу ННІ ПДАБА (випускник 1997 року);
– Анатолій Титюк — кандидат технічних наук, доцент, начальник науково-дослідної частини ННІ ПДАБА (випускник 1985 року);
– Олександр Харлан — кандидат архітектури, доцент, декан архітектурного факультету ННІ ПДАБА, відомий краєзнавець (випускник 1996 року).

Зустріч поєднала живі спогади про студентські роки з обговоренням майбутнього музею. Йшлося про розробку нової концепції розвитку, перспективний план на наступне десятиліття, а також зміцнення виховної ролі музею в умовах війни та повоєнної відбудови.

Згадали й про засновника музею — Йосипа Михайловича Брегмана, а також його продовжувачку Лідію Матвіївну Топюк, яка вела музей у 90-ті. Завідувачку музею Олену Гичку, яка вже понад 20 років зберігає й розвиває пам’ять про славні сторінки історії академії, під гучні оплески учасників зустрічі було урочисто відзначено Подякою.

Музей історії ПДАБА — це живий архів, осередок наукової та освітньої спадщини Придніпровського регіону. Музей має статус народного і налічує понад 3000 експонатів.       «Сьогодні музей — це не лише розповіді про минуле, це важливий майданчик активної взаємодії зі студентською молоддю, випускниками, абітурієнтами. Попереду — нові проєкти. Пишемо історію успіху Alma Mater разом!» — підкреслила проректорка Галина Євсєєва.

Щиро вітаємо усіх причетних до славної історії ПДАБА і бажаємо нових яскравих сторінок в розвитку академії та визначних здобутків випускників.

?>
вгору