06.12.2024
Використання раціональних будівельних матеріалів та виробів у сучасному будівництві
20 листопада 2024 року на базі Дніпровського фахового коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури викладачами кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій будівельного факультету ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» Українського державного університету науки і технологій проведено профорієнтаційний захід у вигляді відкритої лекції на тему: «Використання раціональних будівельних матеріалів та виробів у сучасному будівництві»
Головною метою заходу було ознайомлення майбутніх абітурієнтів з освітніми програмами спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» будівельного факультету ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» Українського державного університету науки і технологій.
У ході лекції завідувач кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій Олександр КОНОПЛЯНИК ознайомив майбутніх абітурієнтів із сучасними будівельними матеріалами, з їх складом та технологією легких екологічно чистих бетонів для теплоізоляції конструктивних елементів будівель і споруд , а також ознайомив з легкими вогнестійкими бетонами для захисту будівельних конструкцій від пожежі. Олександр КОНОПЛЯНИК мотивував абітурієнтів до професійного розвитку та досліджень у сфері будівельних технологій.
Також, студент першого курсу гр. ПЦБ-23-5 ННІ ПДАБА Валерій ОЛЕЙНИКОВ в кінці лекції розповів учням коледжу про особливості навчального процесу в університеті, можливості участі у наукових проєктах та про цікаве студентське життя.
Лекція супроводжувалася мультимедійною презентацією доцента кафедри ЗБіКК Миколи КОТОВА, яка ілюструвала характеристики та переваги використання новітніх матеріалів у сучасному будівництві.
У заході взяли участь 34 учні третього та четвертого курсів коледжу, а також викладачі коледжу: Коростельова І.М., Ангелов А.А., Кушпіт І.А.
Учні отримали нові знання про сучасні матеріали та їхнє застосування, а також мотивацію для подальшого навчання і практичного дослідження. Проведена лекція допомогла їм краще зрозуміти актуальні виклики будівельної галузі та перспективи професійного зростання.
Після завершення лекції учні активно задавали питання щодо ринку праці для фахівців, які спеціалізуються на нових матеріалах, перспектив впровадження “зеленого” будівництва в Україні, можливостей участі у професійних конкурсах та грантових програмах.