15.11.2024

Всеукраїнська профільна школа з української культури

Понад тиждень тривала робота Всеукраїнської профільної школи з української культури. До Дня української писемності та мови Лабораторія з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України» об’єднала охочих і спраглих до нових знань здобувачів освіти 7–11 класів на школі «МОВА, (мово)ТВОРЕННЯ, (мово)ЗНАВЦІ». Запрошеним спікером на Всеукраїнській школі стала доцентка кафедри українознавства, документознавства та інформаційної діяльності ННІ ПДАБА Інна МАМЧИЧ. Долучилися до навчання у школі і здобувачі освіти нашого вишу та ліцеїсти «Наукового ліцею цифрових технологій та дизайну».

На школі розмірковували над філософією мови та мовопостання, мандрували сторінками національної мовознавчої історії, ставали співавторами геніальних висновків українських мовознавців зі світовим іменем, говорили про фундаторів української лінгвістичної думки. Віншували людей, які творили науку про українську мову, творили і відстоювали ціною власного життя, через те були знищені.

Працюючи над дефрагментованим текстом про представників розстріляного мовознавчого ренесансу 20–30 рр. ХХ ст., учасники школи усвідомили, як мало вони знають про розвиток української мови, про творців Харківського правопису.

Багато інсайтів було про те, чого чинна редакція правопису 2019 року має таку схожість з правописом 1928 року, адже ми помалу повертаємо українське обличчя українській мові.

Навчалися через досвід та взаємодію, розвивали мисленнєві практики і тренували м’які навички, що дало змогу учасникам зануритися в огром нашої мови, усвідомити історичні тенденції її розвитку, через те, що

УКРАЇНСЬКА МОВА ПЕРЕМОГИ,

і в цьому реченні кожен САМ розставляє акценти і розділові знаки.

#Мова має значення
#лабораторія з розвитку критичного мислення НЦ «Мала академія наук України»
#Школа з української культури

?>
вгору