20.04.2018

Українські науковці можуть отримати грант на патентування своїх винаходів

МОН закликає вчених не поспішати витрачати власні кошти і подаватися на грант для отримання прав на свої винаходи. Українські науковці можуть отримати фінансування на патентування своїх винаходів – за ініціативи МОН відповідні гранти виділяються через Український науково-технологічний центр (УНТЦ).

«В умовах обмеженого бюджетного фінансування наукової сфери ми працюємо над тим, щоб запропонувати нашим вченим додаткові інструменти підтримки – насамперед фінансової. Саме завдяки ініціативі МОН в Українському науково-технологічному центрі, який є міжнародною організацією, було відкрито грантову програму на патентування винаходів. Подати заявку на фінансування може будь-яка наукова установа», – зазначив очільник Директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Зокрема, програма була започаткована ще наприкінці 2015-го, і щороку в УНТЦ передбачено грант, за який вчені можуть здійснювати патентування винаходів. Однак за останній рік лише 3 наукові установи скористалися цією можливістю, одержавши 12 патентів. Вони передбачають авторство на винахід та виключне право на використання розробки протягом певного строку для 25 українських вчених.

«Водночас передбачених коштів вистачить для того, щоб профінансувати отримання в Україні близько 100 патентів на рік. Тому МОН запрошує наукові установи активніше подавати заявки на грант», – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Всю необхідну інформацію про процедуру подання заявки на отримання патентної підтримки можна знайти за посиланням http://www.stcu.int/wedo/commercialization/

Додаткова інформація за номером (044) 287-89-30

Довідково: Український науково-технологічний центр – міжнародна організація, створена в жовтні 1993 року на основі угоди, укладеної між урядами України, Канади, США та Швеції (пізніше її як сторону договору замінив ЄС). Фактично розпочав діяльність в грудні 1995-го, після проведення першої ради членів правління.

Основна мета започаткування УНТЦ – запобігання поширенню знань та досвіду, пов’язаних зі зброєю масового знищення, за межами України. Для цього центр створює та фінансує проекти для науковців та фахівців оборонної сфери, що працювали над створенням ядерної, хімічної, біологічної чи іншої зброї масового знищення, в сферах ядерної та хімічної промисловостей, працівників закритих наукових установ колишнього СРСР.

Також УНТЦ займається розвитком міжнародного наукового співробітництва та працює за такими напрямами як патентне право, трансфер технологій тощо.

Штаб-квартира центру розташована в Києві, а регіональні представництва – в Харкові та Львові, а також в Баку, Кишиневі і Тбілісі. Загалом УНТЦ має більше пів тисячі організацій-партнерів у різних країнах світу.

?>
вверх