24.04.2025

Просвітницький хакатон в ліцеї цифрових технологій та дизайну

«ШІ у шкільній освіті:помічник чи порушник» – на таку актуальну та «гарячу» тему 22 квітня в  ліцеї цифрових технологій та дизайну Українського державного університету науки і технологій відбувся просвітницький хакатон.

Захід відкрила проректор з виховної роботи та гуманітарної політики УДУНТ, доктор наук з держ. управл., проф. Галина Євсєєва, яка підкреслила, що учні ліцею, окрім навчання, долучені до усіх важливих подій, які відбуваються в Українському державному університеті науки і технологій. Тож, у рамках просвітницького проєкту «Тиждень права інтелектуальної власності в УДУНТ» приуроченого до  Всесвітнього Дня творчості та інноваційної діяльності (21 квітня), до Всесвітнього Дня авторського права (23 квітня) та з нагоди Міжнародного Дня права інтелектуальної власності, який відзначається в світі 26 квітня у різних класах ліцею відбудуться обговорення найактуальніших тем, що хвилюють сьогодні людство, що формують у  сучасної молоді інноваційну свідомість та правильне сприйняття сучасних цифрових технологій.

Захід для учнів 10 класу Ліцею цифрових технологій та дизайну УДУНТ підготували та провели викладачі кафедри українознавства, документознавства та інформаційної діяльності ННІ «ПДАБА», к.і.н., доцент Валентина Бабенко,  керівник наукового гуртка «Інтелектуальний хакатон» та к.ф.н., доцент Лариса Богуславська, керівник наукового гуртка «Простір слова».

Учні 10 класу обмінялись власним досвідом застосування ШІ при вивченні іноземних мов, при підготовці до уроків історії та літератури, дослідили потенційні загрози неконтрольованого використання штучного інтелекту для саморозвитку особистості у цифрову епоху.

Учасники хакатону проговорили важливі питання етичності використання ШІ в шкільній освіті та дійшли до висновку: якщо правильно інтегрувати  ШІ в навчальний процес, його використання буде корисним та етичним, і для вчителів, і для учнів.

Основною ціллю просвітницького хакатону було популяризувати основи авторського права  та повагу до права інтелектуальної власності, привернути увагу учнів до проблеми широкого запровадження ШІ в усіх сферах життя та в освіті, зацікавити учнів  в дослідженні проблем ШІ на основі власного досвіду, надати їм можливість поспілкуватися один з одним.

На думку організаторів, захід досяг поставленої організаторами мети: сприяти розвитку інтелектуальних,  креативних навичок учнів, щоб вони змогли стати успішними та були готові конкурувати з технологіями у сучасному цифровому світі.

?>
вгору