11.06.2018
Перевірка якості освіти магістрів за єдиним стандартом – у МОН пропонують для обговорення порядок державного кваліфікаційного іспиту
Як випускники магістратури складатимуть єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) – проект відповідного положення розробили в МОН та розмістили для громадського обговорення.
Такий іспит складатимуть ті випускники, які з 2018 року вступатимуть до магістратури з низки спеціальностей. Їх перелік раніше ухвалив Уряд. Це, зокрема, всі спеціальності галузей знань «Ветеринарна медицина», «Охорона здоров’я», «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Транспорт», а також спеціальності «Право», «Кібербезпека», «Атомна енергетика», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародне право».
Передбачається, що ЄДКІ дозволить за єдиним стандартом визначати рівень компетентності випускника, його готовності до професійної діяльності.
«Єдиний іспит на виході з магістратури потрібен для того, щоб мати надійний інструмент перевірки якості освіти за так званими регульованими професіями. Це ті професії, в яких суспільство ставить особливі вимоги до підготовки фахівців, адже вони пов’язані з високим рівнем соціальної відповідальності, безпекою, міжнародними зобов’язаннями тощо. Наприклад, медики, юристи, військові, пілоти. До підготовки таких фахівців існують єдині стандарти, і держава має контролювати рівень та якість їх дотримання», – відзначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
У запропонованому МОН порядку визначено, що іспит може проводитися за різними видами завдань – тестування, завдання з розгорнутою відповіддю тощо, з деяких спеціальностей – за технологією ЗНО. Планується, що програми ЄДКІ затверджуватиме МОН або держоргани, до сфери яких відносяться виші, та публікуватиме на своєму сайті. Apyrankės, grandinėlės, žiedai, sagės ir sidabriniai auskarai
Також у проект документа закладено, що інформація про результат іспиту зазначається в додатку до диплома магістра та вноситься в ЄДЕБО. Якщо випускник неуспішно складе ЄДКІ, то він може один раз повторно пройти його впродовж двох років. У разі повторного неуспішного складання студент відраховується.
Якщо ви маєте свої пропозиції та зауваження до проекту, то надати їх можна до 25 червня 2018 року на електронну адресу pyzhov@mon.gov.ua
За повідомленням прес-служби МОН