25.04.2022

Переможемо! Відбудуємо!

Четверта лекція, яку прочитав ректор ПДАБА, професор Микола Савицький Mykola Savytskyi була по-справжньому науково-практичною: “ПДАБА – ДОСВІД ПРОЕКТУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА”. На прикладі конкретних об’єктів, до проектування, будівництва чи технічного супроводу яких академія мала стосунок, професор цілком дохідливо розповів про численні ноу-хау науковців академії. Економічний ефект, заощаджені кошти – колосальні…
Тільки перелік «своїх» для академії об’єктів міг би зайняти не одну сторінку друкованого тексту. Специфіка – теж на диво різноманітна: цивільне житлове будівництво, торговельно-виставкові комплекси, транспортна інфраструктура, атомна енергетика, вітроелектростанції, вежа вертикального монтажу та технічного обслуговування космічних кораблів, проект місячної бази в кратері Shackleton за технологією 3D друку.
До речі, вчені академії у тісному контакті с будівельниками- практиками вперше в Україні застосували чимало новітніх технологій збірно-монолітного, полегшених монолітих перекриттів, власних рецептур полімерцементних штукатурних сухих сумішей та застосування анкеруючих сумішей, автономного енергоефективного будівництва, 3D друку при виготовлені будівельних конструкцій та моделювання 3D будівель, контролю за станом залізобетонних конструкцій атомних електростанцій…
Без сумніву, ті хто прослухав лекцію збагатилися знаннями і досвідом, без якого швидко і з найменшими витратами відновити країну буде дуже складно. Практичний досвід, накопичений академічною спільнотою за попередні роки, в ході роботи над проектами, аварійних робіт на зруйнованому вибухом газу у Дніпрі, експертизи проекту чи не найбільшого житлового висотного комплексу у Дніпрі – «ПАНОРАМА», капітального ремонту залізничного вокзалу в Бердянську, зведення першого в Україні енергоефективного будинку OPTIMA HOUSE, торгового дому «Центральний» у Кенігсберзі…
Втім, прослухавши лекцію та переглянувши усі 60 слайдів презентації, кожен, кого цікавить тема відновлення житла, інфраструктури, нормального післявоєнного життя в Україні, знайдуть для себе багато цікавого і корисного. І швидше за все, побачать в обличчі науковців академії креативних, дієвих партнерів. Адже у складі академії працюють сертифіковані спеціалісти, які мають певне дозволи. А наявні прилади. обладнання, лабораторна база дозволяють не лише покладатися, а й перевіряти розрахунки та висновки експертів, проектувальників.
Невеличкий перелік наших об’єктів, як скромно зазначив на завершення ректор ПДАБА Микола Савицький, академік Академії наук України та Академії будівництва України, на наш погляд, вийшов хоч і не повним, але дуже вагомим.
З цією та попередніми лекціями циклу «ПЕРЕМОЖЕМО! ВІДБУДУЄМО!» можна ознайомитися на YouTube каналі академії:
https://www.youtube.com/c/pgasa_dnipro
Не забувайте підписуватися на наш YouTube канал
?>
вверх