03.07.2025
Інноваційні технології УДУНТ на допомогу будівництву об’єктів критичної інфраструктури

У Миколаївській області в червні 2025 року виконано 3D-сканування об’єктів експериментального будівництва нового водогону до м. Миколаїв у зв’язку з необхідністю ліквідації негативних наслідків, пов’язаних із знищенням Каховської гідроелектростанції.
У рамках реалізації масштабного проєкту з будівництва водозабору з р. Південний Буг та магістрального водогону для забезпечення водою м. Миколаїв проведено роботи технічного нагляду з залученням передових технологій 3D-сканування окремих об’єктів експериментального будівництва.
Команда інженерів приватної проєктної компанії ТОВ «ТРЕЙДІНГ АССОШІЕЙШН АІМДЖИ» під керівництвом експерта Олександра НЕСТЕРЧУКА із залученням групи провідних фахівців Українського Державного Університету Науки і Технології на чолі з доцентом ННІ ПДАБА Артемом СОПІЛЬНЯКОМ успішно виконала комплекс робіт із 3D-сканування з подальшим інформаційним моделювання об’єктів водогону на поточному етапі будівництва.
Роботи проводились з використанням сучасного лазерного обладнання Leica з високоточними методами цифрової фіксації, що дало змогу оперативно отримати детальну просторову ВІМ модель усіх конструктивних елементів об’єкта будівництва.
Цифрове моделювання стало важливим кроком для подальшої аналітики, технічного аудиту та планування наступних етапів будівництва. 3D-сканування дозволяє виявляти відхилення на ранніх стадіях та підвищує ефективність контролю за виконанням робіт відповідно до проєктної документації.
Інноваційний підхід технічного контролю реалізації проєкту нового водогону у м. Миколаїв – це приклад впровадження сучасних цифрових технологій для розбудови інженерної інфраструктури.