II ФОРУМ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ
"ОСВІТА В УМОВАХ ВІЙНИ: РЕАЛІЇ, ВИКЛИКИ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ"
20, 23 та 24 червня 2022 року відбувся II Форумі академічної спільноти «Освіта в умовах війни: реалії, виклики та шляхи подолання».
Мета проведення форуму – об’єктивне, інформаційне відображення стану й динаміки якості надання освітніх послуг, ефективності управління, якості підготовки здобувачів вищої освіти в умовах війни.
Основні тематичні напрями роботи Форуму:
– виклики і реалії організації освітнього процесу в умовах війни;
– дистанційна освіта: пошук ефективних шляхів навчання;
– психолого-педагогічні аспекти викладання: досвід і здобутки;
– теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті.
Початку роботи Форуму передували: Цикли науково-популярних лекцій «Врятувати життя» та «Незламність української нації: історія і сьогодення», Цикл науково-практичних лекцій «Переможемо! Відбудуємо!» в яких брали участь 37 викладачів нашої академії та було проведено 43 цікаві лекції, які можна переглянути на каналі YouTube.
Робота Форуму проводилася у подвійному форматі: оффлайн в залі Вченої ради та онлайн з використанням дистанційних технологій на платформі Teams MS Office365. Форум відкрили вітальними словами ректор академії Микола Савицький, проректорка з навчально-виховної роботи Галина Євсєєва та проректор з наукової роботи Владислав Данішевський.
До нашого Форуму приєдналися представники освітніх закладів України, а саме: Львівський державний університет внутрішніх справ, Луганський державний медичний університет, Сумський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Придніпровський державний металургійний коледж, Дніпровський фаховий педагогічний коледж, Український державний університет науки і технологій.
В рамках Форуму проводилися пленарне та секційне засідання, робота науково-педагогічної майстерні на тему: «Теорія та практика науково-педагогічних підходів у вищій школі: вивчаймо європейський досвід». Модератор – Галина Лисенко, доцентка кафедри УДІД. А також психологічний тренінг «Методи самодопомоги під час війни», який провела практикуючий психолог, гештальт-терапевт Лілія Корчевська.
Актуальність і особливо злободенність – ці характерні особливості Форуму поєдналися ще з однією. Це сполука теорії та практики в роботі викладача. Протягом всіх засідань істотне місце посідало саме це об’єднання.
По закінченню форуму до присутніх звернувся завідувач навчально-наукового центру освітньої діяльності Павло Нажа, який активно надавав інформацію про кожний день заходу, а також брав безпосередню участь в організації та підготовці Форуму. Павло Миколайович подякував всім учасникам за змістовну 3-х денну працю і надав слово проректорці, професорці Галині Євсєєвій, яка підвела підсумки Форуму. Вона зосередила увагу на таких питаннях: щорічний перегляд освітніх програм; необхідність наповнення навчальних програм, дисциплін змістом, що стосується війни, запровадження нових, як от, наприклад, «Воєнна екологія»; вдосконалення дистанційних форм навчання і заходів безпеки при очній формі; необхідність розвитку педагогічної науки, потрібні сучасні знання в педагогіці вищої школи. Галина Петрівна тепло подякувала учасникам за активну роботу і побажала всім подальших успіхів: «Ми зробили велику працю. Ми на правильному шляху!».
Всі модератори Форуму отримали сертифікати учасників, які дозволять зарахувати участь у роботі Форуму як підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників за накопичувальною системою у розмірі 6 годин (0,2 кредиту ЄКТС).
Матеріали ІІ Форуму академічної спільноти «Освіта в умовах війни: реалії, виклики та шляхи подолання» будуть оприлюднені електронному збірнику (з присвоєнням відповідних бібліотечних індексів).