19.11.2024

110 років з дня народження Олега Борисовича Петрова

Олег Борисович Петров – фронтмен архітектурної школи Придніпровя

Олег Борисович Петров є однією із знакових постатей в архітектурі України. Його проєкти реалізовані в середині ХХ століття і досі викликають захоплення та повагу у молодих архітекторів, які шукають у них натхнення та приклади для наслідування. Його ім’я стало символом не тільки творчості, а й відновлення та розвитку архітектурної школи Придніпров’я.

Олег Петров народився 18 листопада 1914 року в Харкові. В 1924 році його родина переїхала до Катеринослава. У 1937 році Олег Борисович з відзнакою закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут (ДІБІ) після чого і розпочав свою архітектурну кар’єру, яка перервалася на час війни 1941-45 р. р. Він був нагороджений бойовими орденами і медалями.

Після повернення з фронту архітектор присвятив себе відновленню повоєнного Дніпропетровська. З 1953 року Олег Петров працював у Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті (ДІБІ) тепер УДУНТ ННІ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (ПДАБА). У 1966 р. став засновником архітектурного факультету і кафедри архітектурного проєктування ДІБІ (ПДАБА). З 1967 р. по 1979 р. був завідувачем кафедри, а з 1981 р. по 1994 р. – професором кафедри. Активно займався науково-проєктною роботою щодо вдосконалення архітектури житлових і громадських будівель. Під його керівництвом, за його проєктами було збудовано більш ніж вісімдесят обʼєктів. Олег Борисович Петров мав звання заслуженого архітектора України, був почесним членом Української Академії архітектури, членом Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ). У стінах академії було виховано низку талановитих учнів, які згодом стали відомими архітекторами, що розвивали та поширювали ідеї свого наставника.

Багато архітектурних творінь Петрова офіційно визнані пам’ятками культурної спадщини. Ці об’єкти зберіглися до наших часів та відіграють значну роль в формуванні архітектурного образу м. Дніпро.

Петров О.Б. вмів впроваджувати новітні архітектурні ідеї та використовувати інноваційні будівельні технології, що стало візитною карткою його творчості. Його спадок — це не просто будівлі, а цілі комплекси, що формують середовище та настрій містян.

Серед досягнень Петрова особливе місце посідає комплекс будівель ПДАБА. Архітектурний талант Петрова та його майстерність у поєднанні з функціональністю створили унікальний ансамбль, який відображає кращі риси модернізму європейського рівня. Цей об’єкт став символом освіти, професіоналізму та натхнення для нових поколінь студентів і викладачів архітектурної школи Придніпров’я.

?>
вверх