Кошторисно-договірна справа і ведення виконавчої документації в будівельній організації
Основними причинами помилок і порушень, що виникають при визначенні реальної вартості будівництва (або ремонту), є:
– слабка підготовка кадрів, які не володіють сучасною кошторисно-нормативною базою, що постійно змінюється;
– відсутність кваліфікованої інженерної допомоги в галузі вивчення кошторисно-договірного справи і ведення виконавчої документації в будівельних організаціях.
Враховуючи велику кількість питань, які виникали протягом 2014 – 2020 рр. в процесі застосування нових ДСТУ, пропонуємо Вам з метою підвищення кваліфікації персоналу будівельних організацій, замовника, контролюючих органів курс підготовки та перепідготовки фахівців «Кошторисно-договірне справу і ведення виконавчої документації в будівельній організації»,
Навчальний курс може включати такі розділи:
- Вивчення та застосування сучасної нормативної бази системи ціноутворення в будівництві
- Розробка і перевірка інвесторської кошторисної документації відповідно до вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА».
- Особливості визначення окремих видів витрат: для тимчасових будівель і споруд; – страховому фонду документації; – на перевезення робітників; – відряджень; – вартості експлуатації машин і механізмів; – транспортних послуг на доставку матеріальних ресурсів; – ліміту коштів при виконанні робіт у зимовий та літній час; – визначення розміру кошторисного прибутку; – адміністративних витрат; – коштів на покриття ризиків і розрахунку коштів, пов’язаних з інфляційними процесами.
- Особливості застосування коефіцієнтів в розрахунках кошторисної вартості.
- Особливості визначення вартості робіт по реконструкції будівель і споруд.
- Особливості визначення вартості ремонтних робіт. Аналіз основних помилок при розрахунку вартості ремонтних робіт.
- Особливості визначення вартості монтажу обладнання. Аналіз основних помилок при розрахунку вартості монтажу обладнання.
- Особливості визначення вартості пусконалагоджувальних робіт.
- Особливості складання індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм, СОУ.
- Розрахунки і перевірка договірних цін. Особливості узгодження договірних цін і розрахунків за виконані роботи. Аналіз основних помилок при розрахунку договірної ціни.
- Розробка і перевірка звітної документації:
журнал обліку виконаних робіт (форма КБ-6);
акт приймання виконаних робіт (форма КБ-2в);
довідка про вартість виконаних робіт (форма КБ-3);
звіт про витрату основних матеріалів (форма М-29).
- Взаєморозрахунки за виконані роботи (обов’язковість застосування діючих первинних форм обліку в будівництві); визначення вартості експлуатації машин і механізмів при взаєморозрахунках; визначення вартості транспортних послуг на доставку матеріалів, виробів і конструкцій та ін. питання).
- Будівельний підряд. Аналіз статей договору з позицій підрядника і замовника. Особливості субпідрядних договорів. Розрахунок вартості послуг генпідряду.
- Розробка і перевірка калькуляцій на виготовлення матеріалів, виробів і конструкцій допоміжних виробництв будівельних організацій.
- Визначення вартості проектно-вишукувальних робіт. Основні помилки при визначенні вартості проектно-вишукувальних робіт.
- Перевірка кошторисної документації на всіх етапах будівництва. Типові помилки. Алгоритм перевірки кошторисної документації. Перевірка виконується на прикладах тендерної документації.
- Основні економічні питання і проблеми виникають в процесі будівництва в діяльності підрядників, замовників-забудовників, організацій-інвесторів.
Навчання проводиться з використанням програмного комплексу АВК-5.
В процесі навчання враховуються інтереси всіх учасників інвестиційного процесу (підрядників, замовників, інвесторів, які перевіряють і контролюючих органів).
Тривалість курсу складає – 3,5 – 4 місяці
викладач Галич Євген Григорович
За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: +38063 382 0643 або пишіть на електронну адресу: halych.yevhen@pgasa.dp.ua або galichevgen56@gmail.com