01.10.2018

З корупцією в Україні найчастіше стикаються студенти, – дослідження

Понад 41% респондентів Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) визнали, що їхні сім’ї мали досвід корупції впродовж останніх 12 місяців. Про це свідчать результати моніторингового дослідження “Стан корупції в Україні”, проведеного КМІС, повідомляє Укрінформ.

“Особисто з випадками корупції впродовж останніх 12 місяців стикалися 30,6% населення, і ще 10,9% відповіли, що вони особисто не стикалися, але члени їхньої сім’ї – так. Решта 53,1% вважають, що не стикалися з корупцією”, – йдеться в дослідженні.

Дослідники звертають увагу і на те, що 36,8% респондентів у 2018 році стикалися з вимогою хабара, звертаючись до державних установ. При цьому 14,6% пропонували хабар самі, а 17% опитаних українців використовували зв’язки для вирішення певних питань.

У трійці сфер-лідерів у вимаганні хабарів, за версією КМІС, – вищі навчальні заклади, судова система і дозвільні органи.

“За оцінкою респондентів, лідерами у вимаганні хабарів є вищі навчальні заклади (стикалися з вимогою хабара 52,1% тих, хто контактував), судова система (хабар вимагали у 46,8%), органи, що надають дозволи (44,6%)”, – уточнюють соціологи.

При цьому частка населення, яка декларує свою готовність обстоювати власні права перед чиновниками, становить 30,6%. У КМІС наголошують, що це найнижчий показник із 2007 року, відколи тривають спостереження. “Уперше за весь час відсоток неготових до відстоювання своїх прав (37,1%) перевищив відповідну частку тих, хто декларує свою готовність до якихось дій”, – наголосили в інституті. Варто наголосити, що підтримка звернень до правозахисних громадських організацій (10,9%) залишилася на попередньому рівні.

І хоча готовність громадян у такій ситуації погодитись на вимогу чиновників теж не скоротилась, її висловили вдвічі менше опитаних (4,8%), констатували автори дослідження. Нагадаємо, дослідження “Стан корупції в Україні” було проведене КМІС упродовж травня – вересня 2018 року в рамках проекту “Долучайся”, що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У дослідженні всього було опитано 10 169 респондентів, які проживають у 476 населених пунктах у всіх областях України та в місті Києві.

?>
вверх