13.02.2018

Цим дітям залежність від гаджетів не загрожує

Технічний директор eBay відправив своїх дітей до школи без комп’ютерів. Так само вчинили співробітники Apple, Yahoo, Hewlett-Packard. Також вони обмежують час, який діти проводять за екранами комп’ютерів, смартфонів або планшетів. Ось що роблять розумні люди, доки увесь світ залежить від планшетів і смартфонів та підштовхує до цього своїх дітей.

Школа без комп’ютерів

Називається ця школа Waldorf of the Peninsula. Вона має дуже простий старомодний вигляд – дошки з кольоровою крейдою, книжкові полиці з енциклопедіями, дерев’яні парти з зошитами й олівцями. Для навчання в ній використовують звичні, не пов’язані з новітніми технологіями інструменти: ручки, олівці, швейні голки, іноді навіть глину тощо. І жодного комп’ютера. Жодного екрана. Їх використання заборонене.

Учні 2 класу, стоячи в колі, повторювали за вчителем вірш, одночасно граючи з мішечком, наповненим квасолею. Мета цієї вправи – синхронізувати тіло і мозок.

8656310-R3L8T8D-650-admissions-31У  5 класі діти плетуть на дерев’яних спицях невеликі зразки з шерсті, відновлюючи навички плетіння, отримані в молодших класах. Цей вид діяльності, як стверджує школа, допомагає розвитку здатності вирішувати складні завдання, структурувати інформацію, рахувати, а також розвиває координацію.

Нині, коли всі школи квапляться оснастити свої класи комп’ютерами, а багато політиків заявляють, що не робити цього – просто нерозумно. Цікаво, що протилежна думка отримала широке поширення в самому центрі високотехнологічної економіки, де деякі батьки і педагоги дають зрозуміти: школа і комп’ютери не сумісні.

Прихильники навчання без IT впевнені, що комп’ютери пригнічують творче мислення, рухливість, людські взаємини і уважність. Такі батьки вважають, що, коли буде справді потрібно ознайомити своїх дітей з останніми технологіями, у них завжди будуть для цього потрібні уміння та все необхідне вдома.

Пол Томас, колишній вчитель і професор Університету Фурмана, який написав 12 книг про освітні методики в державних установах, стверджує, що для освітнього процесу краще, якщо комп’ютери використовують якомога менше. «Освіта – це насамперед людське переживання, отримання досвіду, – говорить Пол Томас. – Технологія тільки відволікає, коли потрібні грамотність, вміння рахувати і здатність критично мислити ».

fullsize (1)Коли прихильники оснащення класів комп’ютерами заявляють, що комп’ютерна грамотність необхідна, щоб протистояти викликам сучасності, батьки, які вважають, що комп’ютери не потрібні, дивуються: навіщо поспішати, якщо все це так легко освоїти? «Це суперлегко. Це приблизно так само, як навчитися чистити зуби, – говорить містер Ігл, співробітник Google. – Ми робимо технології такими простими, наскільки це можливо. Не бачу причини, чому дитина не зможе опанувати їх, коли подорослішає».

Самі ж учні не вважають себе обділеними високими технологіями. Вони час від часу дивляться фільми, грають у комп’ютерні ігри. Діти кажуть, що навіть розчаровуються, коли постійно бачать своїх батьків або родичів за комп’ютерними пристроями.

Орадя Камкар, 11 років, розповів, що нещодавно їздив у гості до родичів і опинився в оточенні п’яти осіб, які грали зі своїми гаджетами, не звертаючи на нього і одне на одного жодної уваги.

До речі, коли Стів Джобс керував Apple, він забороняв своїм дітям занадто довго сидіти з айпадами й айфонами.  Мабуть людина, який зробила величезний внесок у розвиток технологій, знає про їх небезпеку більше. У сім’ї Джобса навіть існувала заборона на використання гаджетів вночі й у вихідні дні.

fullsize (2)Кріс Андерсон, колишній редактор Wired, який зараз став виконавчим директором 3D Robotics, ввів обмеження на використання гаджетів для членів своєї сім’ї. Він навіть налаштував девайси таким чином, щоб кожним із них не могли користуватися більше двох годин на добу. «Мої діти звинувачують мене і дружину в тому, що ми дуже стурбовані впливом технологій. Вони кажуть, що нікому з друзів не забороняється користуватися гаджетами », – розповідає він. У Андерсона п’ятеро дітей, їм від 6 до 17 років, і обмеження стосуються кожного з них. «Це тому, що я бачу небезпеку надмірного захоплення інтернетом як ніхто інший. Я знаю, перед якими проблемами постав я сам, і я не хочу, щоб ці ж проблеми були у моїх дітей», – пояснює він.

Алекс Константинополь, директор OutCast Agency, каже, що її п’ятирічний син узагалі не використовує гаджетів у будні дні. Двоє інших дітей, яким від 10 до 13 років, можуть користуватися планшетами і ПК вдома не довше 30 хвилин на день.

Еван Вільямс, засновник Blogger і Twitter, каже, що у двох його синів теж є такі обмеження. У їхньому будинку сотні книг, і дитина може читати їх скільки завгодно. А от з планшетами і смартфонами все складніше – вони можуть користуватися ними лише  годину на день.

roditeli_i_detiУчені кажуть, що вік, у якому можна знімати обмеження на використання технологій, – 14 років. Хоча Андерсон навіть своїх 16-річних дітей обмежив від екранів в спальні. Від будь-яких – навіть екранів телевізора. Дік Костоло, виконавчий директор Twitter, дозволяє своїм дітям-підліткам користуватися гаджетами лише у вітальні і не дозволяє приносити їх у спальню.

Чим же зайняти своїх дітей? Автор книги про Стіва Джобса каже, що гаджети, з якими асоціювалося його ім’я, він легко заміняв спілкуванням з дітьми і обговорював з ними книги, історію – та все, що завгодно. Але водночас у жодного з них під час розмови з батьком не виникало бажання витягти айфон або айпад. У результаті його діти виросли незалежними від інтернету.

Чи готові ви до подібних обмежень?

?>
вверх