19.06.2023

Тепла зустріч, дивовижні розповіді, незабутня творча атмосфера, унікальні вироби скульпторів…

«20 РОКІВ КОХАННЯ ДО АРХІТЕКТУРИ, ДИЗАЙНУ ТА МІСТА»

Так названо виставку, що відкрилася в Будинку Архітектора (м. Дніпро, вул. М. Грушевського, 1) 14 червня. Виставка підготовлена з нагоди 20-річного ювілею заснування кафедри Дизайну та реконструкції архітектурного середовища Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Виставка репрезентує історію створення і розвитку кафедри, розповідає про здобутки та досягнення навчального і проєктного процесу студентів під керівництвом викладачів, розширює інформаційне поле для ознайомлення з цікавою і творчою атмосферою вищого навчального закладу для  містян Дніпра.

Привітати колег зібралася значна кількість відвідувачів. Побачити оригінальні проєктні пропозиції для нашого міста, населених пунктів області і України завітали представники керівництва ПДАБА, відомі дизайнери та архітектори міста, дослідники культурної спадщини, художники, скульптори, велика кількість студентів, абітурієнтів з батьками і творчих людей та гостей міста.

З вітальним словом до присутніх звернулися проректор Владислав ДАНІШЕВСЬКИЙ, головний архітектор м. Дніпро Дмитро ВОЛИК, керманич спілки архітекторів Михайло АЛІПОВ, декан архітектурного факультету Олександр ХАРЛАН. Про історію виникнення кафедри ДРАС (Дизайну та реконструкції архітектурного середовища) розповіла доцентка кафедри Тамара Товстик. Згадали про початковий етап, становлення кафедри, шанованих колег, які стояли у витоків і допомагали організації навчального процесу (Віктор ПРОСКУРЯКОВ, Віктор МИРОНЕНКО), першого завідувача кафедри Івана ГАВРИЛОВА, очільницю французького напрямку і велику любов кафедри Олену БРИЗГАЛОВУ, очільника екзаменаційної комісії Ігоря БОГДАНОВА.

Директорка Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима СІДУРА Яна КУНИЦЬКА, викладачка кафедри ДРАС, привітавши колег, представила і запросила до виступу випускників кафедри, відомих сьогодні дизайнерів та архітекторів – очільника та головного архітектора архітектурного бюро «VALENTIROV & PARTNERS» Олексія ВАЛЕНТІРОВА та дизайнера і архітектора, творчого надихача та партнера студії «VK Architects» Євгена ВАСИЛЬЄВА. Колеги та гості з задоволенням сприйняли презентації успіхів та досягнень відомих митців.

З вітальним словом звернулися дорогі і рідні колеги, які зараз знаходяться за кордоном – Марія ІЛЬМЕНСЬКа (Ізраїль) та Світлана БОДНЯ (США).

Тепла зустріч, дивовижні розповіді, незабутня творча атмосфера, унікальні вироби скульпторів Федора БУШМАНОВА та Надії ОТРЯЖНОЇ (випускниці кафедри ДРАС та Львівської академії мистецтв), численні проєкти, малюнки та архівні матеріали кафедри, довели цінність творчого доробку зі спадщини вітчизняної дніпровської школи дизайну та архітектури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Щира дяка за підтримку керівникам академії Миколі САВИЦЬКОМУ, Владиславу ДАНІШЕВСЬКОМУ, Галині ЄВСЄЄВІЙ, Павлу НАЖІ, організаторам та авторам виставки – любим студентам і викладачам-керівникам: Катерині ХАРЧЕНКО, Яні КУНИЦЬКІЙ, Ольгі СЛАВИНСЬКІЙ, Тетяні СУВОРОВІЙ, Тамарі ТОВСТИК, Людмилі ОСТАПЕНКО, Тетяні МАЛИНОВСЬКІЙ, Олександру КОВАЛЬЧУКУ, Віктору АКСЕЛЬРОДУ, Артему БОРОДІНУ, Сергію ПОЛЮШКІНУ, Наталії РЕБДЄВІЙ, Ганні ВЕРБИЦЬКІЙ, Марії ІЛЬМЕНСЬКІЙ, Світлані БОДНІ, Анастасію ТОВСТИКУ, Олександру ХАРЛАНУ, Ларисі ЯНКОВСЬКІЙ, Ярославу ПРОТАСУ, Ольгі АНДРЄЄВІЙ, Оксані КРОХМАЛЬ, Наталії ПОЛОНСЬКІЙ і всім друзям і колегам!

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ НАШ ФОТОАЛЬБОМ ТА ВІДЧУЙТЕ АТМОСФЕРУ ТВОРЧОСТІ ТА ПІДНЕСЕННЯ, ЩО ПАНУВАЛА НА ВІДКРИТТІ ТА НЕ ПОЛИШИТЬ ВАС ПІСЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ВИСТАВКИ.

Вхід безкоштовний, працює з 10.00 до 17.00. Дніпро, Будинок Архітектора.

?>
вверх