17.04.2018

Шевченківські дні-2018 у ПДАБА

Традиції святкування Шевченкіани досить давні. Щороку як в самій  Україні, так і за її межами відбуваються найрізноманітніші заходи з нагоди відзначення Шевченківських днів.  Як правило, урочистості розгортаються напередодні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті  Тараса Шевченка. Проте березень цьогоріч подарував нам стільки несподіванок, що плани щодо зустрічей і святкувань не просто порушувались і коригувалися, а докорінно переглядалися та змінювалися, причому відбувалося це  декілька разів поспіль. І все ж таки 25 березня в стінах ПДАБА всі охочі нарешті зібралися разом, щоб  відзначити 204 річницю з дня народження великого українського поета.

Вшанувати пам’ять Великого Кобзаря прийшли як студенти, так і викладачі та працівники академії. Усіх охочих до теплого кола спілкування   зібрало чергове засідання дискусійного клубу «Простір слова», що активно працює на кафедрі українознавства вже третій рік поспіль. Модератором заходу була незмінна ведучу клубу Богуславська Лариса Георгіївна. Активну участь в організації урочистостей взяли викладачі кафедри Волкова Світлана Петрівна, Омелян-Скирта Надія Григорівна та Єгорова Віта Сергіївна.

Відкрив засідання, звернувшись  з вітальним словом до всіх присутніх, завідувач кафедри філософії і політології, голова Ради кураторів академії   Віктор Васильович Білополий. Закликавши молодь пам’ятати про здобутки  поета, Віктор Васильович наголосив на тому, що Шевченко у світлі сучасних буремних подій постає для сьогоднішнього покоління насамперед як образ народного героя, чиє життя було яскравим прикладом незламності та сили духу.

Програма святкувань розгорталася наповнено та різноманітно. З декламуванням шевченківської поезії виступили студентка гр. МАГ-17 економічного факультету Вероніка Леонова, студентка гр. МІТ-16 механічного факультету Коногова Марія та студентка гр. МЕН-16 економічного факультету Шаповал Анастасія. Змістовні та цікаві презентації щодо постаті поета та його творчої спадщини підготували і представили студенти гр. КН-16 Коломоєць Юлія, Рибалко Богдан, Ткаченко Марія та студентка гр. Арх-16-5п Максимович Вероніка. Цікавою розповіддю про ще одну ювілярку березня Ліну Костенко доповнила розмову про українську поезію студентка гр. МЕН-16 Павелко Юлія, яка лірично поєднала власну презентацію з проникливим декламування Ліниної поезії.

Пролунали на святкуваннях й авторські твори. Акровірш, у якому перші літери рядків було вибудовано як ім’я та прізвище поета, майстерно склала і чудово продекламувала студентка гр. ФІН-17 економічного факультету Манейло Анастасія. Гарячий відгук викликав і виступ ще однієї молодої поетеси. Власну поезію «Встане Україна і розвіє тьму неволі» прочитала студентка гр. МАГ-17 економічного факультету Нагорнюк Марина. Прекрасним завершенням святкової програми став музичний номер, виконаний студентом гр. ПМ-17-ст механічного факультету Боєвим Олександром. Молодий гітарист запропонував власне  музичне аранжування одного з найвідоміших Шевченкових творів «Заповіту», а бурхливі оплески засвідчили вдалий результат творчого пошуку.

На завершення яскраво та емоційно закликала знову і знову звертатися до поетичного слова Кобзаря заступник декана економічного факультету Бабенко Валентина Андріївна. Поділившись власним роздумами щодо того, наскільки по-новому відкривається для українців Шевченко сьогодні, Валентина Андріївна прочитала свій вірш, присвячений Тарасові Григоровичу.

Урочистості були вдало доповнені виставкою книг Шевченкіани, підготовленою працівниками науково-технічної бібліотека ПДАБА. Загальний інтерес викликали також творчі роботи студентів архітектурного відділення, серед яких цікаво вирізнялися художні картини-розгортки, виконані студентками гр. Арх-16-1 Федик Мариною та Кіріліною Анною.

Загальний настрій свята наповнив радістю та натхненням усім, хто в цей день завітав до гостинної аудиторії В-705, так що урочистості, які цього року в прямому сенсі стали довгоочікуваними, вдалися на славу.

?>
вверх