09.01.2024

Переможці конкурсів проєктів досліджень за рахунок держбюджету України 2024

Шановні колеги!

Згідно наказів Міністерства освіти і науки України від 27 грудня 2023 року №1569 та №1572 за результатами конкурсів проєктів досліджень та розробок, що будуть фінансуватись з 2024 року за рахунок коштів державного бюджету України, до числа переможців увійшли 13 проєктів, керівниками яких є провідні науковці об’єднаного Українського державного університету науки і технологій.

З них:
9 проєктів, керівниками яких є співробітники ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”,
2 проєкта під керівництвом науковців Українського державного університету науки та технологій,
2 проєкта – Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Придніпровська державна академія будівництва та архітектури:
1. Індустріальні архітектурно-конструктивно-технологічні системи будівель з інтегрованими укриттями для відбудови соціальної інфраструктури України за технологіями рециклінгу та розподіленої енергетики (Керівник проєкту – Нікіфорова Тетяна Дмитрівна)
Проєкт молодих вчених:
2. Науково-практичні засади проектування біопозитивних реабілітаційних будівель для ветеранів та цивільних, постраждалих внаслідок російсько-української війни (Керівник проєкту – Шехоркіна Світлана Євгенівна).

ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»:
1. Комбінована переробка кольорового лому з отриманням металів стратегічної чистоти для оборонного комплексу (Керівник проєкту – Скнар Юрій Євгенович)
2. Композиційні радіопоглинаючі матеріали на основі шпінельних феритів для захисту біологічних та технічних об’єктів від електромагнітного випромінювання (Керівник проєкту – Фролова Лілія Анатоліївна)
3. Створення твердих ракетних палив на основі вітчизняної та доступної сировини для засобів ураження до 5000 км (Керівник проєкту – Бєляновська Олена Анатоліївна)
4. Комплексна енергетична система генерації енергії з одночасним виділенням та накопиченням водню (Керівник проєкту – Нефедов Володимир Георгійович)
5. Ресурсозберігаюча технологія переробки українських рутилових і ільменітових концентратів в інноваційний легований титан губчастий подвійного призначення (Керівник проєкту – Овчинников Олександр Володимирович)
6. Розробка новітніх заходів визначення та знешкодження забрудників, що потрапляють у довкілля внаслідок військових дій (Керівник проєкту – Коваленко Ігор Леонідович)
7. Фундаментальні аспекти електрохімічних процесів створення і функціонування електрокаталізаторів для “зеленої” водневої енергетики (Керівник проєкту – Проценко Вячеслав Сергійович)
8. Надвисокочастотна радіопрозора та ударостійка кераміка в системі RO – Al2O3– SiO2 – SiC – Si3N4 для високоточного ракетного озброєння та комбінованих засобів захисту (Керівник проєкту – Амеліна Олександра Андріївна)
Проєкт молодих вчених:
9. Електросинтез полі функціональних фото- та електрокаталізаторів нового покоління на основі титану з евтектичних іонних рідин (Керівник проєкту – Шмичкова Леся Борисівна)

Український державний університет науки і технологій:
1. Розробка інноваційної технології виробництва жароміцних труб для авіаційної промисловості України (Керівник проєкту – Фролов Ярослав Вікторович)
2. Децентралізована система моніторингу стану об’єктів критичної інфраструктури транспорту із інтелектуальним прикриттям (Керівник проєкту – Босий Дмитро Олексійович)

Це ще один доказ злагодженої та продуктивної співпраці наукових шкіл та представників колективів закладів освіти, що стали повноцінними членами великого та потужного науково-освітнього закладу Дніпропетровщини!

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успішних досліджень, плідної праці та наукових досягнень!

Перемоги нам та Україні!

В.о. ректора УДУНТ,
Костянтин СУХИЙ

?>
вверх