12.11.2019

Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків). Новий професійний досвід

У вересні 2019 року в стінах Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій (ННІІОТ) ПДАБА пройшов перший семінар на тему «Запровадження системи професійної атестації менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків), як вимога часу!».

Його метою було розібратися та надати роз’яснення щодо питань: підготовка фахівців на базі закладів вищої освіти; порядок проведення проф.атестації, повноваження органів сертифікації персоналу та ін.

Організаторами семінару були фахівці відділу підвищення кваліфікації ННІІОТ ПДАБА, представники Громадської спілки «Експертна Міжгалузева Асоціація України» м. Київ, представники органу сертифікації персоналу Сертифікаційного центру «СТАНДАРТ» м. Київ, представники органу сертифікації Асоціації незалежних експертів «Укрексперт» м. Київ та представник регіонального представництва ГС «ЕМАУ» в м. Дніпро. Запрошеними на семінар були особи, що мають керівний досвід у сфері ЖКГ (з відповідною базовою освітою) та мають досвід управління будинками ОСББ.

На семінарі розглянуті такі питання: взаємодія сфери освіти та ринку праці в житловій сфері через сплине навчання за курсом «Організація діяльності з управління житловим комплексом» – доповідаючі представники ВПК ННІІОТ професор Володимир Сафонов та доцент Ігор Вєтвицький; зміни в законодавстві, пов’язані з прийняттям Закону України «Про житлово-комунальні послуги», щодо обов’язкової атестації менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) – докладач Президент ГС «Експертна Міжгалузева Асоціація України» Ольга Максименко; умови та порядок здійснення професійної атестації менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) – докладач керівник органу сертифікації персоналу Сертифікаційного центру «СТАНДАРТ» Віталій Давиденко; дотримання кваліфікаційних вимог як базова умова здійснення професійної атестації – докладач керівник органу сертифікації Асоціації незалежних експертів «Укрексперт» Олена Лещенко. Після виступів було обговорення доповідей та підведення підсумків проведеного семінару. Процес формування інституту професійного управителя вже розпочався! У жовтні перша група підвищила кваліфікацію по напряму «Організація діяльності з управління житловим комплексом» (за програмою «Підготовки менеджерів (управителів) багатоквартирного будинку (групи будинків) та/або керівного складу підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління та утримання житлового комплексу»), а саме: організаційно-правові та економічні аспекти діяльності з управління та утримання житлового комплексу; техніко-технологічні аспекти безпечної експлуатації та утримання житлового комплексу; сучасні стандарти менеджменту та програмні засоби щодо управління та утримання житлового комплексу.

По закінченню навчання був комплексний іспит та видані свідоцтва про підвищення кваліфікації. Це свідоцтво є підставою для подальшого отримання Кваліфікаційного сертифікату та підтвердження отриманої компетенції, пов’язаної з фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

Дякуємо за підтримку керівництву академії та інституту в проваджені цього проекту.

Провідний фахівець ВПК ННІІОТ,

доцент І. Л. Вєтвицький

?>
вверх