05.03.2024

IRPIN: THE FUTURE HORIZON

Участь студентів архітектурного факультету ПДАБА в міжнародному конкурсі «Irpin: The Future Horizon» («Ірпінь: Обрій майбутнього»). Наша команда Т111 вийшла до 5-ти претендентів на нагороди!!!
Ірпінський саміт з відбудови міста Ірпінь в Україні влітку 2023 року звернувся до міжнародної громадськості та архітекторів і урбаністів престижних університетів світу з проханням об’єднати зусилля  задля розробки концепції відновлення постраждалого під час українсько-російської війни міста. На знак підтримки та солідарності з українцями та справою відновлення постраждалого поселення з різних країн відгукнулися представники різних архітектурних навчальних закладів. Серед них і представники архітектурного факультету ПДАБА.
Основна мета конкурсу полягала в тому, щоб студенти і викладачі у вільний і неідеологізований спосіб могли створити концептуальні, футуристичні та авангардні архітектурні образи, які нестимуть нову концепцію ідей.  Вони мають бути актуальними для наших українських міст, яким доля кинула виклик і перевіряє їх на міцність. Абсолютно нові концепції міських просторів повинні сприяти створенню нової моделі міста майбутнього.
Цей міжнародний конкурс є дуже особливим. Говорячи про архітектуру та урбаністику, важливо пам’ятати і думати про змагання сили серця, душі, духу, пристрасті та людського співчуття, щоб відбудувати український простір міста Ірпінь!
Конкурс розроблявся протягом семестру навчального року, було достатньо часу, щоб підготувати та надіслати інформацію та результати концепції. Завершення конкурсу відбулося взимку 2024 року.
Адміністрування обраних груп  викладачів та студентів, а також інформаційний супровід виконував декан архітектурного факультету Олександр ХАРЛАН, який постійно контактував з директором конкурсу чілійським архітектором Крістіаном АЛЬФРЕДО ВІТТІГ ГРЕЛЛЕМ. Для створених конкурсних груп студентів декан прочитав вступну лекцію про місто Ірпінь та зібрав повний пакет вихідних даних для проєктної розробки.
Під керівництвом викладачі кафедри ДРАС Катерини ХАРЧЕНКО, Тетяни СУВОРОВОЇ та Андрія ГРІМАНОВА студенти груп Т110 (ДОНЕЦЬ Артем, КОВАЛЕНКО Єлизавета, КАЧАН Юлія, ДЕЙЧУК Єгор, ЛЕБІДЬ Андрій, СЕМЕНОВ Олег) та Т111 (САДОВИЙ Артем, ЯРМІШ Ксенія, ПЕТКО Марія, ЛИСЯК Софія, КАЧУЄВСЬКА Олександра, БОНДАРЕНКО Карина) виконували низку завдань згідно умов конкурсу. Команди мали думати над фундаментальною ідеєю і представляти нове місто як фенікса, що повстає з попелу, глибоко вкоренившись у звичаях і традиціях.
️ Основний задум конкурсу полягав в тому, щоб представити індивідуальний, новий, не схожий ні на які попередні бачення майбутнього міста. Він мав би підживити та збагатити, подихом свіжості та молодої енергії проєкти, які в даний час розробляються для повоєнної України комерційними, громадськими, професійними бюро та професійними командами архітекторів та урбаністів.
Дві наші команди завершили процес підготовки своєї архітектурно-містобудівної пропозиції та надали матеріал для розгляду.
 9 лютого, як і було заплановано, відбулося перше засідання журі, де всі офіційно підтримані пропозиції було розглянуто і обговорено. Кожен член журі склав список для відбору 10 пропозицій фіналістів і 5 із них, які варті нагороди. Було повідомлено, що наша команда Т111 вийшла до   5-ти претендентів!!!
16 лютого в онлайн-режимі 5 обраних команд представляли свою пропозицію протягом окремої доповіді англійською мовою, відповідали на питання міжнародного журі та слухали доповіді студентів з різних країн. На разі, команда-переможець і всі учасники конкурсу чекають на офіційні повідомлення про результати вибору журі.
?>
вверх