Наша історія

Художньо – естетичному вихованню студентів Дніпропетровського інженерно – будівельного інституту завжди приділялась велика увага, і розпочалося воно з першого навчального року (1930 – 1931). У закладі були створені й функціонували  гуртки художньої самодіяльності, у яких студенти розвивали  творчі здібності, збагачували та розширювали свій світогляд.

Особливо популярним  був драматичний кружок, яким довгий час керував актор Драматичного театру ім. М. Горького – Є. М. Соколовський. В репертуарі самодіяльного театру були спектаклі: «Відкрите вікно», «Вирок», «Бюро добрих послуг», «Зустріч з життям» та інші. У 50-х роках незмінний успіх у глядачів мала музична вистава «Свадьба з приданим».

Серйозним конкурентом драматичному гуртку була оперна студія. Учасники цього колективу зробили постановку опери «Євгеній Огєгін», де роль Онєгіна виконав асистент кафедри технології металів  В.І.Харченко, а арію Ленського – випускник інституту, який працював начальником механічних майстерень.

Цією гілкою виховної роботи на громадських засадах керували викладачі, декани та студенти – активісти.

Відомим та популярним в інституті та місті був танцювальний колектив ДІБІ під керівництвом завідувача лабораторії кафедри будівельного виробництва Б.Г.Чекашина.

Гарні результати мав інститут і в розвитку художньої самодіяльності в 70-х роках. В ДІБІ були створені і працювали такі колективи : хор, танцювальний колектив, ансамблі баяністів та скрипалів, студія бального танцю, духовий оркестр та інші. Самодіяльність не любить буденності, інертності. Їй потрібен постійний пошук, горіння, творчість. Якраз все це було у нових керівників  самодіяльних колективів. І згодом почала підвищуватись  майстерність виконавців, а через деякий час і успіх: III, II і I місця.

Художньо – естетичне виховання у ДІБІ проводилося на базі великої аудиторної зали. Саме тут проводилися численні концерти, олімпіади та художні змагання. Неодноразово студенти посідали перші місця у різноманітних між вишівських художніх змаганнях. Багато цінного та цікавого було в роботі Студентського клубу і є зараз.

До святкування 50-річчя з дня заснування вишу в 1980 р. було збудовано і відкрито нове приміщення клубу. Відтоді вся робота художньої самодіяльності студентів ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» здійснюється на базі Студентського клубу. Окрім того, у залі академії часто проходять багатожанрові заходи міського та обласного підпорядкування.

Насамперед потрібно відзначити, що ПДАБА протягом багатьох років завойовувала перші місця на між вишівському фестивалі «Студентська весна». Два рази академія була удостоєна Гран-прі фестивалю 2010 і 2012 рр. Також була нагороджена цінними призами: телевізор, музичний центр, фотоапарати, фотоальбоми та перехідний кубок «Муза Гран-прі фестивалю».

І сьогодні до складу Студентського клубу входять творчі колективи, в яких студенти з великою цікавістю та захопленням проводять свій вільний час, розвиваючи свої таланти та творчі можливості. Одним з таких проектів є концерт – студія «Єднаймося», яка була заснована у  лютому 2019 році, завдяки співпраці Студентського клубу, кафедри УДІД  та Студентській раді. В межах цього проекту  було проведено і проводиться багато різноманітних тематичних заходів, які створені  на поєднанні традицій, історії України та нашого сьогодення.

up