Молодий будівельник

У насиченому численними подіями житті академії багатотиражна газета «Молодий будівельник» є своєрідним дзеркалом. У його відображенні знаходиться місце для всіх і кожного, хто працює у Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (ПДАБА). А починалась історія багатотиражної газети «Будівник» Дніпропетровського будівельного інституту (ДБІ) 21 квітня 1931 року. Першим її редактором був Б. Абрамсон. Газета виходила українською мовою один раз на тиждень. У її заголовку відмічалось, що газета «Будівельник» «Газета Дніпропетровського будівельного інституту, робітфаку, технікуму і курсів інженерів і техніків». На її сторінках докладно висвітлювались усі сторони інститутського життя (навчальна і наукова діяльність, партійне життя, успішність, дисципліна, спортивна робота, побут студентів, художня самодіяльність тощо).

Особливе місце у газеті належало заходам виховної роботи. Так щомісяця обов’язково друкувалась інформація про надходження до бібліотеки нової літератури. Часто четверта сторінка газети називалася «Літературна сторінка», де під девізом «Художнє слово на боротьбу за якість навчання» публікувалися літературні твори (вірші та проза) співробітників і студентів інституту.

Сьогодні, продовжуючи цю традицію, газета академії «Молодий будівельник» (цю назву газета отримала 16 листопада 1940 р.) постійно інформує читачів про художню та літературну творчість студентів і співробітників академії. Газета є, як говорилось вище, своєрідним дзеркалом, у відображенні якого знаходяться всі етапи розвитку вишу.

Повертаємо наше дзеркало до осені 1940 року. Коли колектив Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту святкував свій ювілей – десятиріччя з дня заснування. Це було велике свято і газета відгукнулась на нього, розмістивши виступ директора інституту М. Ю. Карчемського: “За десять років свого існування, – писав М. Ю. Карчемський, – наш інститут дав країні майже 1 200 інженерів-будівельників. На більшості великих будов Радянського Союзу, в будівельних проектних організаціях, на високих керівних посадах будівельної індустрії працюють інженери — випускники Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту.

З року в рік поліпшується трудова дисципліна та успішність студентів. Підвищується якість дипломного проектування. Із виконаних у 1940 р. 117 дипломних проектів – 100 робіт отримали “відмінні” та “добрі” оцінки. Зростає зацікавленість студентів науково-дослідною роботою.

Інститут також може пишатися прекрасним професорсько-викладацьким складом, який успішно виконує завдання щодо підготовки потрібних Радянській країні спеціалістів. Кафедри інституту проводять велику науково-дослідну роботу. Багато з цих робіт вже впроваджені у виробництво й принесли нашому народному господарству значну користь. До свого десятиріччя колектив інституту прийшов згуртованим і мобілізованим на краще виконання завдань. Гортаючи сторінки газети знаходимо виступ ректора П. Т. Резніченка на урочистих зборах, присвячених 40-річчю з дня заснування інституту, доповідач відмітив, що: «На початку 70-х рр. ХХ ст. майже вся будівельна галузь України трималася на плечах наших випускників. І це не дивно. За 40 років свого існування Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут підготував для народного господарства країни понад 12 тисяч висококваліфікованих інженерів-будівельників, конструкторів, механіків, технологів, теплогазопостачальників». Далі газета сповіщала читачів про те, що «За багаторічну виховну роботу серед студентської молоді й у зв’язку з 40-річчям інституту були нагороджені грамотами Міністерства вищої спеціальної і середньої освіти УРСР та цінними подарунками професор Г. Ф. Дьогтєв, доценти П. С. Гвай, О. О. Горін, Г. Я. Доронін, А. Д. Зєвін, М. Ю. Карчемський, К. А. Книш, А. Й. Танатар, М. Р. Фельдман, М. М. Писанко, П. Т. Резніченко, старший викладач О. С. Овеченко».

Продовжуючи свою багаторічну діяльність, газета «Молодий будівельник» була вихователем кількох поколінь студентів і водночас літописцем нашого інституту. Газета постійно й всебічно висвітлювала життя інституту, допомагала ректорату мобілізовувати колектив викладачів і студентів на виконання завдань, що стояли перед вузом, сприяла підвищенню рівня виховної роботи та якості навчання студентів, викривала недоліки, що заважали плідно працювати, поширювала передовий досвід професорсько-викладацького складу в справі виховання й навчання студентської молоді.

Насиченістю та великою плідністю вирізнялась багаторічна робота одного із редакторів газети «МБ» Віктора Івановича Васильківського, який присвятив цій роботі більше 38 років. Під керівництвом В. І. Васильківського висвітлювалися чергові завдання і проблеми вузу. Матеріали газети розповідали про успіхи, цікаві заходи, студентське життя, зустрічі з відомими людьми та співробітниками академії. Все це створювало своєрідний літопис, неперервну нитку живої історії ДІБІ – ПДАБА. Багатотиражна газета допомагала викладачам у написанні нарисів і створенні книг, присвячених історії академії.

Естафету Віктора Івановича Васильківського у редагуванні газети підхопила випускниця Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Марина Миколаївна Яланська, яка продовжувала славні редакторські традиції. Газета яка залишалась дзеркалом відображення головних подій життя академії. У зв’язку з переходом на викладацьку роботу, через рік М. М. Яланська залишила посаду редактора газети.

редактор Шпаковська Т.А.

З 2009 року редактором газети стала Тетяна Андріївна Шпаковська, член Національної спілки журналістів України. З приходом Т. А. Шпаковської газета змінила свій зовнішній вигляд, стала кольоровою з цікавим дизайном та різноплановими публікаціями. У газеті з’явилось кілька змістовних нових рубрик, таких, як: «Вчена рада працює», «Хроніка головних подій місяця», «Творчий портрет видатних викладачів», особлива сторінка в газеті належить різноплановій творчості студентів та викладачів академії. Цікавою і змістовною в газеті являється постійна рубрика «Наукові та практичні конференції». Часто в газеті з’являється інформація про досягнення у науковій, спортивній та художній діяльності студентів та молодих вчених. Окремою є цікава рубрика «Наші ювіляри». Окрім редакторської роботи Т. А. Шпаковська веде велику видавничу діяльність, редагує численні монографії, підручники, а також художні видання студентів та співробітників академії. Після їх видання вона проводить у стінах Вченої ради презентації цих книг.

Звичайно газета висвітлює проходження всіх ювілейних дат в історії вишу. Так, одним з останніх були ювілейні дати з нагоди «85-річчя з дня заснування ПДАБА» та «100-річчя вищої інженерно-будівельної освіти в Катеринославі – Дніпропетровську – Дніпрі (1916 – 2016)». В ювілейному номері газети друкувалось багато архівних матеріалів, а також цікава інформація про сьогодення. Традиційно, як і у всі минулі ювілеї, газета опублікувала виступи ректора академії В. І. Большакова, головною темою якого було: «Ми завжди відповідали своєму покликанню».

У складі редакції газети працюють, окрім редактора Тетяни Шпаковської, технічний редактор і дизайнер Катерина Круть та фотокореспонденти Юлія Бока (до 2016) та Анатолій Мамишев.

Редакція газети завжди з великим ентузіазмом публікує різнопланові матеріали, підготовлені студентами та викладачами академії. Тому ми говоримо: «Ласкаво просимо, дорогі автори, чекаємо на ваші цікаві розповіді».

Адреса: 49005, м.Дніпро, вул. Чернишевського, 24А, к. 268.

Телефон для довідок: (0562) 756-33-08

Електронна адреса: mb.pdaba@gmail.com

Головний редактор: Тетяна Андріївна Шпаковська

№4 від 02/05/2020


№1 від 07/03/2018


№2 від 18/04/2018


№3 від 19/04/2018


№4 від 02/05/2018


№5 від 20/06/2018


№6 від 12/09/2018


№7 від 17/10/2018


№8 від 31/10/2018


Архів за 2017 рік


position
position
position
position
position
?>
вверх